Українське мистецтво рятує життя: благодійний перформанс SOUL відбувся у підтримку 3-ї штурмової бригади

23 січня у найбільшій галереї сучасного мистецтва України Art Ukraine Gallery відбувся благодійний перформанс SOUL за участі легендарного художника Анатолія Криволапа та всесвітньо відомої мисткині й голівудської акторки українського походження Марини Мазепи.

Захід об’єднав мистецтво, духовність та благодійність. У його центрі – символічна картина Анатолія Криволапа “Ніч” або “Кінь на чорному”, яка уособлює незламний дух України. Унікальність перформансу полягала у тому, що Марина Мазепа, використовуючи своє тіло, втілила “душу коня” – рухами, пластикою та емоціями, передаючи невидиму енергію свободи, яка притаманна нашій країні.

У рамках заходу анонсували тихий аукціон, де центральним лотом стало двометрове полотно Анатолія Криволапа “Вечірні рефлекси” вартістю 130 000 доларів. Початкова ставка – 100 000 доларів. Усі зібрані кошти будуть спрямовані на закупівлю бронетранспортера М113 для 3-ї штурмової бригади. Аукціон триває до 1 березня 2025 року.

Наталія Заболотна, кураторка перформансу та співзасновниця Art Ukraine Gallery, наголосила:

“Мистецтво об’єднує та надихає. Саме завдяки подібним заходам ми не лише демонструємо велич української культури, а й підтримуємо тих, хто зараз боронить нашу країну на передовій”.

Захід на підтримку 3 штурмової бригади, яка нині виконує критично важливі бойові завдання. Командир бригади Андрій Білецький зазначив:

“Війни виграють не армії, війни виграють нації. Армія – це невід’ємна їх частина. Від сміливості, волі, креативності всієї нації залежить те, чим закінчиться нинішня війна. Ключ від перемоги – в нашому об’єднанні заради спільної мети”.

Серед гостей події були відомі митці, музиканти, письменники, меценати та громадські діячі. До кінця лютого в Art Ukraine Gallery також триває тихий благодійний аукціон скульптури “Striker”, створеної художницею Лінеєю Кондес спільно з лондонським футбольним клубом “Арсенал”.

Art Ukraine Gallery, попри виклики війни, стала важливим культурним осередком. За 1,5 року її роботи було зібрано понад 4 300 000 гривень на лікування та реабілітацію українців, зокрема для дитячої лікарні “Охматдит” та допомоги військовим.

“Мистецтво рятує життя. Ми довели це своєю роботою. Разом з нашими друзями, партнерами та гостями ми робимо вагомий внесок у наближення перемоги”, – підсумувала Наталія Заболотна.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.