Українські армійці знищили ворожий комплекс С-400
Джерело: Сили оборони півдня України
14 вересня один із підрозділів Військово-Морських Сил в складі Сил оборони півдня України влучно знищив російський зенітно-ракетний комплекс С-400.
Зауважується, що сьогодні вранці українські війська заявили про знищення російського зенітно-ракетного комплексу С-400 “Тріумф” поблизу Євпаторії у тимчасово окупованому Криму.
Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних сил України також підтвердило ураження російського ракетного комплексу поблизу Євпаторії.
Жителі Євпаторії, а також селища міського типу Заозерне та села Уютне, з самого ранку 14 вересня почали повідомляти про потужні вибухи та вогняні спалахи, передає “Крим.Реалії”
Наразі супутникове зображення від Planet, яке надає щоденні супутникові дані, видається, також підтверджує удар по російському комплексу.
Нагадаємо, у серпні 2022 року у тимчасово окупованому Криму пляжники сфотографували системи протиповітряної оборони С-400 під Євпаторією та оприлюднили світлини у соцмережах.
Про роботу ППО в районі озера Терекли неподалік села Молочне, повідомлялося 18 та 19 серпня. Вже у неділю ввечері так званий губернатор Севастополя Михайло Развозжаєв зазначив у Telegram, що російські ППО “відпрацювали чергові об’єкти на підходах до Бельбека (військовий аеродром) з боку Євпаторії”.
Своєю чергою, незалежний OSINT-дослідник Бенджамін Піттет звернув увагу на фотографію систем ППО, котру опублікував наприкінці липня користувач “ВКонтакте”. На світлині містились географічні координати, котрі також свідчать, що знімки зроблені поблизу Молочного.
Журналістам вдалося знайти знімки систем, їх опублікував ще один користувач “ВКонтакті”. Фотографії дозволяють підтвердити, що йдеться про ППО С-400.
Раніше стало відомо, що українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
Довідка. С-400 – російська зенітна ракетна система великого і середнього радіуса дії, зенітний ракетний комплекс нового покоління. Створений для ураження всіх сучасних і перспективних засобів повітряно-космічного нападу — літаків-розвідників, літаків стратегічної та тактичної авіації, тактичних, оперативно-тактичних балістичних ракет, балістичних ракет середньої дальності, гіперзвукових цілей, встановлювачів перешкод, літаків радіолокаційного дозору і наведення та інших. Кожна ЗРС забезпечує одночасний обстріл до 80 цілей (за наявності 8 ЗРК) із наведенням на них до 160 ракет
- В Україні триває 568-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей період часу, станом на 13 вересня українські захисники знищили більш як 270 тисяч російських окупантів.
- Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу озброєння та військової техніки та 2 – по зенітно-ракетних комплексах противника.
- У Чорному морі Сили оборони України знищили ворожий катер типу КС-701 “Тунець”.
- Бійці третього полку Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ знищили російський пункт управління безпілотниками.
- Аеророзвідники Національної гвардії України знищили ворожий танк Т-80БВМ, який російські пропагандисти називали “надсучасним і непробивним”.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.