Українські безпілотники успішно атакували 12 російських нафтопереробних заводів

Джерело: Reuters

Безпілотники Служби безпеки України наразі вже вразили 12 російських нафтопереробних заводів під час війни, повідомило джерело в українській розвідці.

Зокрема офіційні особи РФ у Краснодарі заявили, що у ніч на 17 березня українські безпілотники атакували Слов’янський нафтопереробний завод.

Українське джерело повідомило, що нафтопереробний завод, який переробляє близько 4,5 мільйона метричних тонн сирої нафти на рік і виробляє пальне в основному на експорт, атакували під час операції, організованої СБУ та іншими українськими силами.

Сили оборони продовжують реалізацію стратегії з підриву економічного потенціалу Росії та скорочення потоку нафтодоларів, які ворог спрямовує на війну, – пояснило джерело. – Загалом за останній час безпілотники СБУ успішно атакували 12 нафтопереробних заводів Росії.

Інше джерело у розвідці повідомило, що цифра не включає операції бійців ГУР Міноборони України, котрі також атакувала нафтопереробні заводи за допомогою безпілотників.

Нафта і нафтопродукти є важливим джерелом доходу для Росії, яка експортує їх у десятки країн світу.

Нині Україна розробила та використовує безпілотники великої дальності для ударів по Росії, яка почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року та протягом усієї війни здійснювала повітряні атаки дальньої дії за допомогою ракет і дронів.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.