Українські безпілотники успішно атакували 12 російських нафтопереробних заводів

Джерело: Reuters

Безпілотники Служби безпеки України наразі вже вразили 12 російських нафтопереробних заводів під час війни, повідомило джерело в українській розвідці.

Зокрема офіційні особи РФ у Краснодарі заявили, що у ніч на 17 березня українські безпілотники атакували Слов’янський нафтопереробний завод.

Українське джерело повідомило, що нафтопереробний завод, який переробляє близько 4,5 мільйона метричних тонн сирої нафти на рік і виробляє пальне в основному на експорт, атакували під час операції, організованої СБУ та іншими українськими силами.

Сили оборони продовжують реалізацію стратегії з підриву економічного потенціалу Росії та скорочення потоку нафтодоларів, які ворог спрямовує на війну, – пояснило джерело. – Загалом за останній час безпілотники СБУ успішно атакували 12 нафтопереробних заводів Росії.

Інше джерело у розвідці повідомило, що цифра не включає операції бійців ГУР Міноборони України, котрі також атакувала нафтопереробні заводи за допомогою безпілотників.

Нафта і нафтопродукти є важливим джерелом доходу для Росії, яка експортує їх у десятки країн світу.

Нині Україна розробила та використовує безпілотники великої дальності для ударів по Росії, яка почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року та протягом усієї війни здійснювала повітряні атаки дальньої дії за допомогою ракет і дронів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.