Українські бійці на передовій скаржаться на якість дронів – Reuters

Джерело: Reuters

Українські військові на передовій скаржаться на погану якість низки FPV-дронів.

Військовий на псевдо “Сем”, який є оператором дронів, дивиться у відеоокуляри та стискає в обох руках пульт управління. Він скаржиться на відсутність відео.

Безпілотні літальні апарати або дрони стали життєво важливими для українських військових після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Сотні дронів можуть дзижчати над російськими позиціями на сході та півдні України в будь-який момент.

Але багато з них поспіхом і дешево збираються, а брак якості впливає на здатність України обстежувати та атакувати позиції Росії.

На ділянці фронту у Донецькій області бійці сказали, що краще мати 10 добре зроблених пристроїв, ніж 50 менш надійних.

“Найчастішими проблемами є проблеми з відеозв’язком і з каналом керування. І більшість з них через неякісні деталі, які дуже часто використовуються, щоб зробити дрони ще дешевшими” — сказав Сем під час нещодавнього візиту Reuters.

Деякі оператори безпілотників закликали випробувати БпЛА перед використанням у бою.

“Треба тестувати безпілотники нових виробників або цивільні. Крім втрати самого безпілотника, ми можемо втратити боєприпаси, які недешеві”, — сказав один із позивних “Фест”.

Інший боєць на псевдо “Яма”, сказав, що дрони повинні відповідати стандартам, щоб оператори заздалегідь знали, як працюватиме пристрій, яким вони повинні керувати.

“Ви багато працюєте і повинні виконувати політ за польотом, тоді як дрони сильно відрізняються. В одного різні контролери, у іншого різні налаштування і так далі. Під тиском трапляється, що пропускаєш деталь, і це призводить до пропуску цілі”, — сказав він.

Використання так званих дронів з видом від першої особи (FPV) у бою було однією з найуспішніших недорогих стратегій, які Україна використовувала на полі бою.

З початку війни Росія розширила свій власний парк безпілотників і покращила свою здатність блокувати українські БпЛА засобами електронної боротьби, але безпілотники є невіддільною частиною військових зусиль України.

Безпілотники варіюються від невеликих БпЛА з дистанційним керуванням до більших пристроїв, які можуть літати на сотні кілометрів углиб території Росії. Президент України Володимир Зеленський заявив, що держава планує випустити 1 000 000 безпілотників у 2024 році.

Відеозапис, наданий українськими військовими, який демонструє використання БпЛА в дії, показує невеликий безпілотник із вибуховим пристроєм, який летить у російську броньовану машину, припарковану в гаражі, перш ніж екран гасне.

Та попри значний вплив дронів у веденні війни, Сем сказав, що дрони не можуть виграти війну самостійно. Артилерія залишається важливою зброєю проти російських військ, які використовують укріплені окопи та бліндажі, і Україна повідомила своїм союзникам, що їй не вистачає боєприпасів.

“Ця війна має як високотехнологічну сторону, так і старовинну окопну війну. Сучасна війна сьогодні поєднує сучасну тактику з тактикою старої школи, яка працює разом”, — сказав Сем.

26 лютого заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.