Українські діти-біженці у Польщі зобовʼязані вчитись у польських школах
Джерело: Микола Княжицький/Фейсбук
Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.
В іншому випадку батьки не зможуть отримувати фінансову допомогу “Родина 800+”, а також повинні заплатити штраф.
Нові польські освітні правила для українських біженців вимагають навчання дітей у польських школах в обмін на фінансову допомогу. Перед українськими родинами постають виклики інтеграції, ризики асиміляції та втрати зв’язку з Україною.
Нардеп Микола Княжицький зазначив, що це створює для українців нові “виклики інтеграції, ризики асиміляції та втрати зв’язку з Україною”.
“Вражає бездіяльність та незацікавленість української влади у розв’язанні проблеми, що несе ризик втрати цілого покоління українців. Гучні заяви про створення Міністерства повернення українців не знайшли місця у проєкті бюджету на наступний рік. Фінансування на нього не передбачено”, – написав він.
Нардеп запропонував законопроєкт про основи демографічної політики, який передбачає стратегію та інструменти, з допомогою яких, за його словами, можна буде уникнути демографічної катастрофи.
- Тисячі українських біженців, які прибули до Великої Британії після вторгнення Росії, наражаються на ризик бездомності – за даними Британського Червоного Хреста.
- Журналіст Віталій Червоненко повідомив, що останніми днями Литва скасовує безоплатне навчання у своїх ВНЗ для вимушених українських біженців. Це відбувається на прохання української влади.
Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.
28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
28 січня парламент Італії підтримав продовження постачання озброєння Україні до 31 грудня 2025 року.