Українські діти-біженці у Польщі зобовʼязані вчитись у польських школах
Джерело: Микола Княжицький/Фейсбук
Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.
В іншому випадку батьки не зможуть отримувати фінансову допомогу “Родина 800+”, а також повинні заплатити штраф.
Нові польські освітні правила для українських біженців вимагають навчання дітей у польських школах в обмін на фінансову допомогу. Перед українськими родинами постають виклики інтеграції, ризики асиміляції та втрати зв’язку з Україною.
Нардеп Микола Княжицький зазначив, що це створює для українців нові “виклики інтеграції, ризики асиміляції та втрати зв’язку з Україною”.
“Вражає бездіяльність та незацікавленість української влади у розв’язанні проблеми, що несе ризик втрати цілого покоління українців. Гучні заяви про створення Міністерства повернення українців не знайшли місця у проєкті бюджету на наступний рік. Фінансування на нього не передбачено”, – написав він.
Нардеп запропонував законопроєкт про основи демографічної політики, який передбачає стратегію та інструменти, з допомогою яких, за його словами, можна буде уникнути демографічної катастрофи.
- Тисячі українських біженців, які прибули до Великої Британії після вторгнення Росії, наражаються на ризик бездомності – за даними Британського Червоного Хреста.
- Журналіст Віталій Червоненко повідомив, що останніми днями Литва скасовує безоплатне навчання у своїх ВНЗ для вимушених українських біженців. Це відбувається на прохання української влади.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.