Українські електростанції здатні виробляти лише третину від довоєнних обсягів електрики

Джерело: The New York Times

Через російські ракетні атаки генеруюча потужність України зменшилась вдвічі, внаслідок чого взимку електростанції зможуть виробити лише третину від довоєнних обсягів електроенергії.

“Станції вироблять 4,5 гігавата електроенергії цієї зими, що становить третину довоєнного виробництва країни, згідно з даними ООН”, – йдеться в статті.

Як розповіли у виданні, ситуація виглядає особливо поганою для теплових електростанцій, які є одним з основних елементів енергетичного балансу України.

Окрім того, вказано, що загалом генеруюча потужність України зменшилась в два рази у порівнянні з довоєнним рівнем.

“Щоправда, Україна значно збільшила можливості збивати російські ракети та безпілотники до того, як вони наблизяться до енергомережі. Тепер вона має потужні системи протиповітряної оборони, а, за словами українських посадовців, навколо критично важливих енергетичних об’єктів зведено укріплення”, – зазначено в матеріалі.

ЦРУ та інші американські розвідувальні служби надають дані українським воїнам для цілеспрямованих ракетних ударів, відстежують пересування російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.