Українські фермери бояться втратити роботу через припинення зернової угоди – Reuters
Джерело: Reuters
Українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.
Кес Хейзінга, який у 2003 році переїхав із Нідерландів в Україну і має свою ферму площею 15 000 гектарів у селі Черкащині, сказав:
“У нас є запаси, щоб ми могли прожити місяць або близько того, але якщо ми не зможемо продати, це стане катастрофою”.
Експорт сільськогосподарської продукції має вирішальне значення для економіки України, становлячи близько 12% валового внутрішнього продукту до вторгнення Росії в лютому 2022 року та близько 60% усього експорту.
Із 60 000 тонн продукції, вирощеної на землі Хейзінга минулого року, 50 000 тонн було відправлено за кордон завдяки зерновій угоді.
Загалом завдяки угоді Україна змогла експортувати 33 млн тонн сільськогосподарської продукції.
Хейзінга сказав, що експорт такого ж обсягу його продукції буде неможливим без “Чорноморської ініціативи”.
Голландець, який вирощує сім основних сільськогосподарських культур, оцінює, що руйнування, пов’язані з війною, коштували його бізнесу від 3 до 6 мільйонів доларів у 2022 році, а цього року можуть коштувати ще 6 мільйонів доларів.
“Деякі фермери, які мають більше резервів, протримаються довше, а тим фермерам, які мають менше резервів, ймовірно, доведеться продати або закрити бізнес, або віддати його комусь іншому”, – сказав він.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук підрахував, що українські дунайські порти можуть перевозити до 3 мільйонів тонн на місяць, що далеко не достатньо для покриття експортного потенціалу.
І Марчук, і Хейзінга вважають, що транспортування зерна через Чорне море має тривати навіть без участі Росії в угоді.
“Я думаю, що вони (Росія) блефують, вони грають у покер на дуже високому рівні і намагаються якось вплинути на західних лідерів, і ми не повинні цього допустити”, – сказав Хейзінга.
- Росіяни на окупованих територіях привласнюють зерновий урожай цивільних українців – Генштаб.
- «Зробив велику помилку» – Макрон засудив рішення Путіна вийти з «зернової угоди».
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
- Зеленський обговорює з генсеком ООН відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.