Українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі – Денис Шмигаль
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі та суттєвому зростанню ціни на газ в опалювальний сезон.
За словами глави уряду, Україна зберігає й зберігала 2,5 млрд кубів газу від іноземних компаній.
“Наш амбітний план — стати газовим сейфом Європи, і ми пропонуємо європейським компаніям уже зараз до 10 млрд кубів в наших сховищах”, — наголосив прем’єр-міністр.
А також додав, що Україна вже стала членом енергетичного Євросоюзу, адже повністю синхронізувала енергосистему з європейською.
Денис Шмигаль повідомив, що 19 січня уряд під час засідання ухвалив рішення щодо посилення енергетичного потенціалу України.
“Укргідроенерго” будує три нові блоки Дністровської ГАЕС. Одночасно заплановано будівництво нової лінії електропередач із Дністровської ГАЕС до підстанції “Вінницька”. Приймаємо сьогодні документ, який надає дозвіл “Укренерго” на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для їх подальшого використання при будівництві цієї нової ЛЕП”, — сказав Денис Шмигаль.
- Оператори газотранспортних систем України, Болгарії, Греції, Румунії, Угорщини, Словаччини та Республіки Молдова підписали меморандум про співпрацю у створенні коридору “Південь-Північ” (“Вертикального коридору”).
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.