Українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі – Денис Шмигаль

Джерело: Урядовий портал

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі та суттєвому зростанню ціни на газ в опалювальний сезон.

За словами глави уряду, Україна зберігає й зберігала 2,5 млрд кубів газу від іноземних компаній.

“Наш амбітний план — стати газовим сейфом Європи, і ми пропонуємо європейським компаніям уже зараз до 10 млрд кубів в наших сховищах”, — наголосив прем’єр-міністр.

А також додав, що Україна вже стала членом енергетичного Євросоюзу, адже повністю синхронізувала енергосистему з європейською.

Денис Шмигаль повідомив, що 19 січня уряд під час засідання ухвалив рішення щодо посилення енергетичного потенціалу України.

“Укргідроенерго” будує три нові блоки Дністровської ГАЕС. Одночасно заплановано будівництво нової лінії електропередач із Дністровської ГАЕС до підстанції “Вінницька”. Приймаємо сьогодні документ, який надає дозвіл “Укренерго” на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для їх подальшого використання при будівництві цієї нової ЛЕП”, — сказав Денис Шмигаль.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.