Українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі – Денис Шмигаль
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі та суттєвому зростанню ціни на газ в опалювальний сезон.
За словами глави уряду, Україна зберігає й зберігала 2,5 млрд кубів газу від іноземних компаній.
“Наш амбітний план — стати газовим сейфом Європи, і ми пропонуємо європейським компаніям уже зараз до 10 млрд кубів в наших сховищах”, — наголосив прем’єр-міністр.
А також додав, що Україна вже стала членом енергетичного Євросоюзу, адже повністю синхронізувала енергосистему з європейською.
Денис Шмигаль повідомив, що 19 січня уряд під час засідання ухвалив рішення щодо посилення енергетичного потенціалу України.
“Укргідроенерго” будує три нові блоки Дністровської ГАЕС. Одночасно заплановано будівництво нової лінії електропередач із Дністровської ГАЕС до підстанції “Вінницька”. Приймаємо сьогодні документ, який надає дозвіл “Укренерго” на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для їх подальшого використання при будівництві цієї нової ЛЕП”, — сказав Денис Шмигаль.
- Оператори газотранспортних систем України, Болгарії, Греції, Румунії, Угорщини, Словаччини та Республіки Молдова підписали меморандум про співпрацю у створенні коридору “Південь-Північ” (“Вертикального коридору”).
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).
Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.
Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.
Внаслідок удару українського дрону по автомобілю на трасі Донецьк-Горлівка загинув російский пропагандист, позаштатний кореспондент “Известий” Олександр Мартем’янов. Також отримав поранення пропагандист та кореспондент “РИА Новости” Максим Романенко.