Українські хакери здійснили кібератаку на центр видачі цифрових підписів РФ
Джерело: Головне управління розвідки МО України
11 вересня кіберфахівці ГУР МО України спільно з активістами групи BO Team здійснили кібератаку на російський федеральний посвідчувальний центр “Основание”.
Підприємство в основному здійснювало видачу електронних цифрових підписів й вважалось одним з найбільш захищених та надійних в Росії.
Клієнтами центру також були банківські, військові та інші державні й приватні установи, які причетні до війни проти України, зокрема “Вертольоти Росії”, “Альфа-Банк”, “Транснафта Телеком”, “Трансмашхолдинг”, “Срібло Магадана” та багато інших.
Внаслідок атаки знищено терабайти важливих даних на серверах установи та здобуто базу даних на півтора мільйона електронних цифрових підписів суб’єктів, які користувались послугами російського федерального центру.
Отримані дані хакери планують виставити на продаж й отримані кошти передати на потреби Сил безпеки та оборони України.
- В українській розвідці повідомили деталі нових кібератак на російські об’єкти.
- За даними української розвідки, у Росії не можуть впоратися з наслідками атаки кіберфахівців Головного управління розвідки Міноборони України – відтак сайт Міноборони РФ досі не працює.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести.