Українські й британські школи об’єднуються у партнерства – МОН
Джерело: МОН
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Зауважується, що програму реалізує Британська Рада в Україні в партнерстві з Міністерством науки і освіти України за фінансування Міністерства освіти Великої Британії. Вона є частиною Угоди про сторічне партнерство, яку підписали президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у січні 2025 року.
Нині партнерства розпочали перші 15 українських і 15 британських шкіл. Протягом 2025–2026 років у програмі візьмуть участь загалом 100 шкіл — по 50 з кожної країни. Друга і третя когорти партнерств розпочнуть роботу восени 2025 року.
Міжнародні партнерства між школами — це важлива можливість для учнів і вчителів обмінюватися культурним досвідом, вдосконалювати мовні та комунікативні навички. Водночас такі ініціативи сприяють побудові сталих зв’язків між країнами на рівні шкільних спільнот. Ми вдячні британським колегам за підтримку і спільну роботу над програмою, — зазначив міністр Оксен Лісовий.
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс наголосив, що сторічне партнерство між Великою Британією й Україною є надзвичайно важливим, адже воно будує мости між країнами в різних сферах, зокрема в галузі освіти.
Уже протягом перших 100 днів ми активно працюємо над реалізацією спільних проектів, і Програма UK-Ukraine School Partnerships є яскравим прикладом цього співробітництва. Ми сподіваємося налагодити партнерство між 100 школами з обох сторін для обміну досвідом, спільної роботи над навчальними проектами й розвитку професійних навичок освітян, що відкриє нові освітні можливості для обох країн, — додав він.
Школи-партнерки працюватимуть над спільними навчальними проектами щонайменше протягом чотирьох–шести місяців із можливістю подовження. Вони зможуть використовувати як напрацювання і ресурси, надані Британською Радою та Національним фондом грамотності Великої Британії, так і власні матеріали.
Я мав нагоду особисто побачити ці партнерства в дії, і на мою думку вони є потужним рушієм спільного майбутнього Великої Британії та України, — зазначив директор Британської Ради в Україні Колм МакГіверн.
Програма допоможе учням і вчителям обох країн краще пізнати інші культури, більше спілкуватися англійською та інтегрувати читання в освітній процес. Учителі матимуть змогу розвивати власні професійні навички та підвищувати кваліфікацію. Українські учні, які тимчасово перебувають у Великій Британії, зможуть зберегти зв’язок з рідною культурою та освітнім контекстом за допомогою участі у програмі.
Довідка. UK-Ukraine School Partnerships — нова програма Британської Ради, яка фінансується Міністерством освіти Великої Британії. Ця ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією та реалізується в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
- Випускники українських шкіл більше не отримуватимуть золоті та срібні медалі за успіхи в навчанні. Міністерство освіти і науки України ухвалило відповідний наказ, який набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.
- У 2027-2029 роках в Україні планують запровадити дванадцятирічне навчання та два типи навчання у старшій школі. Після 9 класу учні зможуть обрати між академічним і професійним напрямами.
- Керівник дистанційної комерційної школи Володимир Страшко повідомив про “аномальну” кількість звернень від батьків, які планують вивозити дітей з України.
У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.
Якщо ви щоранку прокидаєтесь розбитими, причина може бути банальною – хронічне недосипання. І хоча іноді справа в серйозніших порушеннях сну, часто ситуацію можна покращити простими побутовими звичками.
Міністр транспорту Росії Роман Старовойт, як повідомляється, вкоротив собі віку після звільнення з посади президентом РФ Володимиром Путіним. Звільнення могло бути пов’язане з провалом відомства під час української операції “Павутина” – масштабної дронової атаки в червні, яка продемонструвала вразливість тилових районів Росії.
Розпочалася 1231-ша доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 188 бойових зіткнень.
У Росії змінили закон, який регулює військову службу: тепер до лав армії можна призивати не лише іноземців, але й осіб без громадянства. Відповідні поправки до законів “Про оборону” та “Про військовий обов’язок і військову службу” схвалили Держдума та Рада Федерації. Закон підписав президент РФ Володимир Путін, і він вже офіційно оприлюднений.