Українські полярники показали, як пінгвіни ходять снідати до океану (Відео)

Джерело: Національний антарктичний науковий центр у Facebook

Науковці зі станції “Академік Вернадський” показали відео, як сотні пінгвіні вишиковуються й рушають снідати до океану.

“Лише погляньте на це юрбище пінгвінів, що вирушає на сніданок. Вранці кілька сотень зібралися на березі біля станції “Академік Вернадський”, щоб пірнути в океан за крилем”, – зазначили під відео полярники.

А також пояснили, чому перед тим, як стрибнути у воду, натовпи пінгвінів можуть досить довго тупцювати на узбережжі.

Відтак, вчені припускають, що вони чекають, доки пірне хтось перший – найсміливіший. Саме він ризикує найбільше, адже в океані на цих птахів чатують хижаки, насамперед морські леопарди.

Тож перший “плавець” може стати легкою здобиччю. Інколи пінгвіни навіть спеціально підштовхують одне одного у воду.

Коли ж пірнув перший – увесь гурт рушає за ним. До речі, це теж одне з харчових пристосувань. Якщо кинутися за їжею усім разом, то ризик для кожного птаха менше, ніж якщо вони будуть харчуватися поодинці. Адже поки леопард чи косатка вхопить когось одного, інші спокійно поїдять

“Зараз на острові Галіндез, де розташований “Вернадський”, вже зібралося близько 4 тис. субантарктичних пінгвінів. Тож тепер вийти спозаранку зі станції і побачити на березі чорно-біле сонмище, що стоїть у черзі за крилем, – не така вже й дивина”, – зазначили полярники.

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” закликав європейців не дати жодного шансу проросійським політ силам на майбутніх виборах.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

У середу, 29 травня, Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник для дослідження впливу хмар на зміну клімату.

Кібератаки стають все поширенішими та мають руйнівніші наслідки, створюючи нові ризики для кібербезпеки користувачів всесвітньої павутини.

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.