На станції «Академік Вернадський» зафіксували рожеві «НЛО» і перламутрові хмари

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

У небі над полярною станцією “Академік Вернадський” українські вчені зафіксували одразу два рідкісні явища: рожеві “НЛО” та перламутрові хмари.

“Мрія полярного метеоролога – спостерігати за один день одразу кілька явищ, які дуже рідкісні чи взагалі не трапляються в наших краях. Таке “комбо” якраз нещодавно випало українським метеорологам на “Вернадському”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Зранку на небі з’явилися сочевицеподібні (лентикулярні) хмари. Це овальні хмари, витягнуті по горизонталі, з рівними чітко окресленими краями. Вони мають яскравий білий колір, іноді з різнокольоровим сяянням, і часто накладаються одна на одну, неначе стос тарілок.

“Тож наші полярники жартують, що це антарктичні НЛО, адже вони схожі на космічний корабель прибульців”, – прокоментували метеорологи.

До того ж, через особливості утворення сочевицеподібні хмари не рухаються, а неначе “зависають” в одній точці. Тож, поки вони висіли над “Вернадським”, сонце опустилося до горизонту, підсвітивши небо в рожевий колір.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Пополудні на небосхилі проявилися перламутрові хмари. Вони дуже тонкі, тож на тлі розсіяного світла їх фактично не видно. А от під час заходу сонця, коли воно опускається на кілька градусів нижче горизонту, світло відбивається від кристаликів льоду в хмарах таким чином, що виникає оптичний ефект іризації. Він якраз і “фарбує” хмари в різні кольори.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Як зазначається, і сочевицеподібні, і перламутрові хмари навіть в Антарктиді можна побачити нечасто. Для цього потрібні специфічні погодні умови, які бувають здебільшого взимку. Крім того, для формування обох видів хмар потрібні перешкоди, які оминатиме потік повітря, – зазвичай гірські хребти.

Однак, відзначили вчені, ці хмари належать до різних шарів атмосфери: сочевицеподібні, як і більшість хмар, живуть у вологій тропосфері й складаються переважно з води, а перламутрові – у сухій стратосфері й складаються з кристаликів льоду.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

“Тож мрія метеорологів 28-ї УАЕ вже частково здійснилася. Чому частково? Бо вони ще чекають на білу веселку, міражі, паргелій та інші цікаві явища”, – додали у науковому центрі.

Сьогодні Київ отримав допомогу від Вільної землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна. Зокрема, Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та шість автомобілів.

Результати дослідження групи вчених із китайського Хуачжунського університету науки та технологій показали, що люди з низьких соціально-економічних верств більш ніж утричі частіше зіштовхуються з раннім розвитком деменції – до 65 років.

Єврокомісія оголосила про призначення 4 мільйонів євро для підтримки медичного обслуговування українських переселенців. Йдеться про громадян, які скористалися можливостями Директиви тимчасового захисту ЄС в межах програми EU4Health.

На Чернігівщині російські окупанти атакували з дрона автомобіль старости прикордонної громади.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.