Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» показали антарктичне літо (Відео)
Джерело: Національний антарктичний науковий центр
Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали відео та фото “зеленого” літа в Антарктиці.
“У продовження допису про розмаїття рослинності антарктичного літа – невелике відео з островів Ялури та Угурвай та острова Галіндез, де знаходиться наша станція. Пропонуємо дивитися зі звуком, щоб почути неймовірну природу – шум вітру, плескіт струмків та галасливі “розмови” поморників”, – написали під відео науковці зі станції “Академік Вернадський”.
Зазвичай з Антарктикою асоціюються лише сніг, крига, мороз і бурульки.
Але зараз там – літо, і в цей час температура повітря коливається близько 0℃. Зокрема, нинішнього літа найвища досягла +5℃ (3 січня), а найнижча опустилася до -1,2℃ (12 січня).
Звісно, за таких умов сніги тануть, а Антарктика набуває зеленого кольору, адже з-під білого покриву виринає унікальна антарктична рослинність.
Серед місцевої флори – два види судинних рослин. Це щучник антарктичний та перлинниця. Щучник є родичем нашого вівса, а перлинниця належить до родини гвоздикових.
Крім них, в Антарктиці є також близько 100 видів мохів та лишайників.
Українські полярники досліджують, як впливає зміна клімату на антарктичну рослинність. Для цього вони ведуть облік кущиків та їхнього поширення.
А розростатися антарктичним рослинам, крім зміни клімату, допомагають пінгвіни. Адже саме вони щедро “удобрюють” скелі та вузькі ділянки ґрунтів, роблячи їх придатними для подальшого озеленення.
Для картографування рослинності вчені використовують навіть дрони.
Полярники зазначають, що цього антарктичного сезону дослідження зеленого покриву Антарктики лише починаються.
- Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали рідкісне явище – кількашарові згортки снігу, всередині яких зазвичай є порожнеча.
- Біля станції “Академік Вернадський” народилося понад 750 пташенят субантарктичних пінгвінів.
- Поблизу станції “Академік Вернадський” народились п’ятеро тюленят Ведделла. Серед них – одна дівчинка та два хлопчики. Стать ще двох тюленят поки що не визначили.
Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
У Канаді все частішою причиною смерті стає евтаназія, однак у більшості випадків добровільно піти з життя обирають ті, у кого діагностовано невиліковні захворювання.
Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.
14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.
Головне управління розвідки повідомило, що війська КНДР незабаром можуть взяти безпосередню участь у боях.