Українські правоохоронці спільно з чеськими колегами викрили злочинну організацію, яка ошукала громадян ЄС на десятки мільйонів гривень

Джерело: Офіс генпрокурора
У межах міжнародного співробітництва українські правоохоронці разом з Національною агенцією по боротьбі з тероризмом, екстремізмом та кіберзлочинністю поліції Чеської Республіки провели масштабну спецоперацію щодо затримання учасників злочинної організації.
За процесуального керівництва Київської міської прокуратури трьом організаторам та п’ятьом виконавцям повідомлено про підозру в участі у злочинній організації та шахрайстві (ч. 4 ст. 190, ч. 1, ч. 2 ст. 255 КК України).
За даними слідства, злочинна організація діяла на території України з 2021 року. Її учасники використовували “фішинг” та привласнювали кошти з рахунків громадян Чехії, Польщі й інших країн ЄС.
Лише з лютого 2023 року організатори з використанням платіжних систем, криптогаманців та незаконних обмінних пунктів отримали майже 1 мільйон доларів прибутків.
З метою масштабування злочинної діяльності та конспірації організатори залучали учасників найчисельнішої низової ланки – “воркерів” через закритий телеграм-канал.
Своїх жертв обирали на чеських торговельних інтернет-майданчиках.
Так звані “воркери” вели листування з продавцями різноманітних товарів. Надалі, домовившись про умови купівлі-продажу, вони переконували своїх співрозмовників перейти за фішинговими посиланнями, які імітують сторінки онлайн-сервісів для оплати товарів чи послуг.
Отримавши від потерпілих дані їх банківських карток, підозрювані здійснювали переказ коштів на підконтрольні організаторам банківські картки.
27 вересня 2023 року українські правоохоронці спільно з колегами з Чеської Республіки провели 29 одночасних обшуків в офісах угруповання, за адресами проживання учасників схеми у м. Києві, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській та Чернігівській областях.
Під час обшуків вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, 6 автомобілів, 75 тисяч доларів та інші речові докази, що свідчать про злочинну діяльність.
За результатами слідчих дій трьох організаторів та п’ятьох виконавців затримано в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Тривають заходи щодо встановлення інших учасників угруповання для притягнення їх до відповідальності.
- Близькі до російського уряду хакери атакували десятки глобальних організацій з метою викрадення облікових даних із чатів Microsoft Teams, видаючи себе за технічну підтримку.
- Влада погодилась доопрацювати законопроєкт про систему блокування сайтів з урахуванням пропозицій громадськості.
У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.
Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.
23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.
Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.
Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.