Українські рятувальники вирушили до Словенії для ліквідації наслідків повені

Джерело: Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко у Telegram

Українські рятувальники поїхали у Словенію, аби допомогти колегам у боротьбі з наслідками повені.

За словами міністра, у складі групи понад півсотні фахівців ДСНС та майже 20 одиниць спеціалізованої техніки.

“Відповідно до указу президента та розпорядження уряду України сформований протипаводковий модуль, який направили для участі у ліквідаційних роботах на північному сході Республіки Словенія” – зазначив очільник МВС.

А також додав, що наші рятувальники мають необхідний, а подекуди навіть безпрецедентний досвід, який допоможе якнайшвидше стабілізувати ситуацію.

Зображення: Ігор Клименко/telegram

Як відомо, у ніч з 3 на 4 серпня 2023 року в окремих регіонах Республіки Словенія розпочались значні опади у вигляді злив, які призвели до масштабного затоплення території та зсувів ґрунту.

За попередніми даними загинуло 6 осіб, 23 особи постраждало, тисячі мешканців були евакуйовані, зруйновані будинки, дороги, порушено транспортне сполучення та електропостачання.

Своєю чергою, Уряд Словенії звернувся за міжнародною допомогою через Механізм цивільного захисту ЄС та Євроатлантичний координаційний центр реагування на природні лиха та катастрофи.

Відтак, на виконання указу президента України від 10 серпня 2023 року №484 “Про надання гуманітарної допомоги Республіці Словенія” Міністерство внутрішніх справ України разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій розробили проєкт розпорядження Кабінету міністрів України “Про надання гуманітарної допомоги Республіці Словенія в ліквідації наслідків повені”.

Проєктом передбачається відправлення до Республіки Словенія автомобільним транспортом зведений аварійно-рятувальний загін Державної служби з надзвичайних ситуацій для надання допомоги у ліквідації наслідків повені.

Наступ України на Курську область здивував союзників швидким успіхом, спростувавши думку про глухий кут у війні та поставивши під сумнів обіцянки Путіна захищати російську територію. Однак через місяць західні офіційні особи досі не розуміють кінцевої мети Києва щодо 1 300 кв. км, які він контролює. Деякі побоюються, що Україна може втратити ці території, якщо Росія розпочне масштабний контрнаступ.

За даними ЗМІ, українські військові почали контратаки під Покровськом на Донеччині, де російські окупаційні війська невпинно наступали упродовж кількох місяців.

Міністерство оборони США в п’ятницю, 6 вересня, оголосило про новий пакет допомоги Україні вартістю 250 мільйонів доларів в рамках програми президентських повноважень (PDA).

У Павлограді на Дніпропетровщині до 50 зросла кількість постраждалих внаслідок ранкового обстрілу РФ. Ворог вдарив по місту кількома балістичними ракетами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 151 бойове зіткнення. Найгарячіша ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Курахівському напрямку.