Українські ветерани на протезах взяли участь у показі на Ukrainian Fashion Week

Джерело: Ukrainian Fashion Week/Instagram

16 лютого у Мистецькому арсеналі у Києві відбувся показ колекції Andreas Moskin, натхненної українською культурною елітою 20-30-х років XX століття – Розстріляним відродженням. У показі на Ukrainian Fashion Week FW25-26 взяли участь ветерани війни з ампутаціями.

Зауважимо, цього сезону Ukrainian Fashion Week запустив програму адаптивної моди “Одяг з функцією”, щоб привернути увагу до потреб військових і цивільних, які мають травми рук, очей, ніг або ампутовані кінцівки. Організатори наголошують, що цей одяг поєднує функціональність із дизайном, допомагаючи людям почуватися впевнено та зручно, самостійно одягатися й вести активне соціальне життя.

Програма передбачає лекцію та панельну дискусію про адаптивний одяг за участі дизайнерів, лікарів і ветеранів. Захід триває з 14 по 16 лютого в Мистецькому арсеналі, нагадує village. Співзасновниця UFW Ірина Данилевська зауважила, що участь ветеранів із протезами у модних показах має велике значення, оскільки це не тільки викликає емоційний відгук, а й привертає увагу до важливих суспільних проблем.

Andreas Moskin представив нову колекцію FW25-26, натхненну українською культурною елітою 20-30-х років XX століття – Розстріляним відродженням. Дизайнери зокрема спиралися на авангардні романи українського письменника-експериментатора Майка Йогансена, які органічно поєднують урбаністичну динаміку та затишок природи.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ukrainian Fashion Week (@ukrainianfashionweek_official)

Асиметричне розташування швів на передній частині піджака наштовхує на думку про понівеченість та руйнацію. Загалом у цій колекції ми намагалися відобразити етапи становлення нашої культурної еліти – від чорних і червоних образів, які відсилають до часів цензури та воєн, й до світлих та відкритих образів, що символізують епоху незалежності та свободи, – розповіли про колекцію засновники та дизайнери бренду Андрій Моськін та Андреас Білоус.

Матеріалами цієї колекції є традиційні для country wear твід, кашемір та шерсть. В’язані речі, такі як кофти, поло, майки та гольфи, доповнюють класичні костюми, створюючи гармонійне поєднання класики та повсякденного стилю. У колекції домінують природні кольори, серед яких марсала, авокадо та молочний, а ще одним елементом, який додає природності речам, є бахрома.

Окрім того, дизайнери вирішили створити образи, адаптовані для чоловіків із протезами рук та ніг. Рукави піджака знімаються за допомогою непомітної застібки, а на внутрішніх бокових швах штанів теж є застібки, які допомагають носію швидко одягати чи знімати протез.

У сезоні FW25-26 Ukrainian Fashion Week запустила благодійну ініціативу “Обличчя героїв”. Цей проєкт спрямований на підтримку, відновлення та реабілітацію поранених з мінно-вибуховими травмами обличчя. Цього сезону Andreas Moskin приєднався до проєкту. Бренд виділив ексклюзивні запрошення на показ за благодійний внесок від 1000 грн.

Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.

Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців. За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини.

Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.

У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.

  • Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
  • Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
  • Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.

У ніч на 20 лютого російські війська вдарили керованою авіабомбою по багатоповерхівці у Дніпровському районі Херсона.

Міністерство сільського господарства США заявило про намір повернути на роботу випадково звільнених співробітників, котрі беруть участь у боротьбі зі спалахом пташиного грипу.

Адміністрація Дональда Трампа наказала Міністерству оборони США підготувати план щорічного скорочення оборонного бюджету на 8% протягом наступних п’яти років. Відповідну директиву, датовану вівторком, отримали високопосадовці Пентагону.

Президент США Дональд Трамп вкотре українського президента Володимира Зеленського. Цього разу звинувативши у витрачанні американської допомоги та створенні диктатури через відсутність виборів. На допис глави Білого дому зреагували також українці, опублікувавши власні коментарі під постом Трампа.

Ввечері 19 лютого прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зателефонував президенту України Володимиру Зеленському й “наголосив на необхідності того, щоб усі працювали спільно”.