Українські ветерани на протезах взяли участь у показі на Ukrainian Fashion Week

Джерело: Ukrainian Fashion Week/Instagram

16 лютого у Мистецькому арсеналі у Києві відбувся показ колекції Andreas Moskin, натхненної українською культурною елітою 20-30-х років XX століття – Розстріляним відродженням. У показі на Ukrainian Fashion Week FW25-26 взяли участь ветерани війни з ампутаціями.

Зауважимо, цього сезону Ukrainian Fashion Week запустив програму адаптивної моди “Одяг з функцією”, щоб привернути увагу до потреб військових і цивільних, які мають травми рук, очей, ніг або ампутовані кінцівки. Організатори наголошують, що цей одяг поєднує функціональність із дизайном, допомагаючи людям почуватися впевнено та зручно, самостійно одягатися й вести активне соціальне життя.

Програма передбачає лекцію та панельну дискусію про адаптивний одяг за участі дизайнерів, лікарів і ветеранів. Захід триває з 14 по 16 лютого в Мистецькому арсеналі, нагадує village. Співзасновниця UFW Ірина Данилевська зауважила, що участь ветеранів із протезами у модних показах має велике значення, оскільки це не тільки викликає емоційний відгук, а й привертає увагу до важливих суспільних проблем.

Andreas Moskin представив нову колекцію FW25-26, натхненну українською культурною елітою 20-30-х років XX століття – Розстріляним відродженням. Дизайнери зокрема спиралися на авангардні романи українського письменника-експериментатора Майка Йогансена, які органічно поєднують урбаністичну динаміку та затишок природи.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ukrainian Fashion Week (@ukrainianfashionweek_official)

Асиметричне розташування швів на передній частині піджака наштовхує на думку про понівеченість та руйнацію. Загалом у цій колекції ми намагалися відобразити етапи становлення нашої культурної еліти – від чорних і червоних образів, які відсилають до часів цензури та воєн, й до світлих та відкритих образів, що символізують епоху незалежності та свободи, – розповіли про колекцію засновники та дизайнери бренду Андрій Моськін та Андреас Білоус.

Матеріалами цієї колекції є традиційні для country wear твід, кашемір та шерсть. В’язані речі, такі як кофти, поло, майки та гольфи, доповнюють класичні костюми, створюючи гармонійне поєднання класики та повсякденного стилю. У колекції домінують природні кольори, серед яких марсала, авокадо та молочний, а ще одним елементом, який додає природності речам, є бахрома.

Окрім того, дизайнери вирішили створити образи, адаптовані для чоловіків із протезами рук та ніг. Рукави піджака знімаються за допомогою непомітної застібки, а на внутрішніх бокових швах штанів теж є застібки, які допомагають носію швидко одягати чи знімати протез.

У сезоні FW25-26 Ukrainian Fashion Week запустила благодійну ініціативу “Обличчя героїв”. Цей проєкт спрямований на підтримку, відновлення та реабілітацію поранених з мінно-вибуховими травмами обличчя. Цього сезону Andreas Moskin приєднався до проєкту. Бренд виділив ексклюзивні запрошення на показ за благодійний внесок від 1000 грн.

Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.

Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців. За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини.

Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.

У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.

  • Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
  • Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
  • Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.

13 травня український гурт Ziferblat із піснею “Bird of Pray” пройшов до фіналу Євробачення-2025, котрий відбудеться вже 17 травня у Швейцарії.

“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.

Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.

Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.

Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”