Українські війська просунулись до російських протитанкових ровів та «зубів дракона» у Запорізькій області – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW повідомили, що українські війська просунулись вперед до позицій противника за протитанковими ровами та так званими “зубами дракона”, які є російською оборонною лінією у західній частині Запорізької області.
Водночас експерти наголосили, що не готові стверджувати про прорив ЗСУ цієї лінії оборони росіян, оскільки за ним не було помічену українську техніку.
ISW не готова оцінити, що українські сили прорвали цей російський оборонний шар за відсутності поміченої української важкої техніки в цих районах.
Геолокаційні кадри, опубліковані 4 вересня, свідчать, що українські війська просунулися до позицій, розташованих на схід від російських протитанкових ровів і перешкод із “зубами дракона”, які є частиною трирівневої оборони безпосередньо на захід від Вербового (18 км на південний схід від Оріхова).
Інші геолокаційні кадри, опубліковані 4 вересня, свідчать про те, що українські війська підійшли до російських оборонних позицій між Роботиним (10 км на південь від Оріхова) та Новопрокопівкою (13 км на південь від Оріхова).
Українські сили розширюють пролом, який вони вже зробили в одній з ліній оборони РФ, і, як повідомляється, перекидають більше техніки та особового складу в тактичні тили цієї лінії.
Схоже, що українські сили досягають успіхів у безпосередній близькості від ще не пробитої російської лінії оборони, який тягнеться на північний захід від Вербового на північ від Солодкої Балки (20 км на південь від Оріхова), атакуючи піхотою та обстрілюючи важку артилерію по російських позиціях далі та на південь від цієї лінії.
Розгортання української важкої техніки та більш значних сил у цих районах означатиме як прорив цього російського оборонного шару, так і спробу розширити цей пролом.
- 4 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про оперативну ситуацію на східних та південних напрямках.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.