Українські військові протестували новий український дрон-камікадзе AQ 400 Scythe (відео)

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Українські армійці провели випробовування нового БпЛА-камікадзе AQ 400 Scythe українського виробництва. Відео першого польоту вже опублікували у пресслужбі ОК “Південь”.

Зауважимо, раніше стало відомо, що українські військові отримали початкову партію нових ударних безпілотників AQ 400 Scythe.

Також у заяві компанія-виробник оголосила про успішне завершення закупівель, спрямованих на масове серійне виробництво цих далекобійних дронів-камікадзе.

Компанія вже заявила, що нині виробляє 100 одиниць на місяць та планує збільшення виробництва до 500 одиниць на місяць.

Хоча деякі складові компанія закуповує за межами України, насамперед у Німеччинф та Великій Британії, пріоритетом проекту є максимальна локалізація виробництва в межах України.

Довідка. AQ-400 Scythe – далекобійний безпілотник-камікадзе. Розробник заявляє, що дальність його польоту становить 750 кілометрів. Безпілотник можна запускати із короткої злітної смуги або з катапульти. Особливістю українського безпілотника є швидке збирання, можливість масового виробництва та низька собівартість.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.