Українські військові випробували багатофункціональні наземні дрони «Махно» (Фото)
Джерело: Сили оборони Півдня
У 108-й бригаді ТрО відбулися випробування багатофункціональних наземних дронів “Махно”.
На сьогодні їх шість модифікацій: мінувальні, розмінувальні, логістичні (для доставлення провіанту, води, боєприпасів, деревини тощо), евакуаційні та штурмові.
Усі дрони мають одну назву – “Махно”. На честь легендарного Нестора Махна, який разом зі своїми побратимами, знатно бив у цих краях більшовиків.
“Конструювання, зварювання, електроніку та необхідне програмування – все самотужки зробили наші воїни. Левову частку необхідних коштів так само вклали вони. Водночас до цієї роботи долучилися волонтери, окремі сім‘ї та деякі компанії, за що ми їм, безперечно, щиро вдячні”, – зазначив офіцер на бойове псевдо “Діскус”.
На переконання “Діскуса”, який очолив процес виготовлення наземних дронів, в сучасних бойових умовах ці засоби набувають великого значення, адже дають змогу убезпечити життя військовослужбовців і водночас успішно виконати бойові завдання.
Випробування відбулися успішно. Отож, найближчим часом наземні дрони пройдуть перевірку бойовою роботою.
- Художниця-вітражистка Віолетта Олійник з Чернівців власноруч зібрала й передала на фронт українським військовим 71 дрон.
- Після того, як роль безпілотних літальних апаратів у війні проти Росії різко зросла, привертають увагу наземні дрони, які, за словами розробників, можуть стати наступним рубежем у військових інноваціях.
Російські сили наблизилися до міста Покровськ у Донецькій області на відстань до 10 кілометрів. Про це повідомив керівник пресслужби 14 бригади Нацгвардії України “Червона калина” Микола Коваль.
Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.
Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.