Українського режисера Мстислава Чернова запросили стати членом Американської кіноакадемії

Джерело: сайт організації

Американська кіноакадемія оголосила список із 487 представників різних галузей кіномистецтва, яких запрошено увійти до її складу. Зокрема до списку потрапили український режисер Мстислав Чернов та режисер білоруського походження Сергій Лозниця.

“Ми раді вітати цьогорічну групу нових членів Академії. Ці надзвичайно талановиті митці та професіонали з усього світу мали значний вплив на нашу кінематографічну спільноту”, – зазначили генеральний директор Академії Білл Крамер та президентка Академії Джанет Янг.

Зауважимо, що ті, хто прийме запрошення, зможуть взяти участь у наступному голосуванні за переможців премії “Оскар” – 2025.

Мстислав Чернов отримав запрошення у категорії “Документальне кіно”.

Також у цій категорії опинився Сергій Лозниця, якого виключили зі складу Української кіноакадемії за його неоднозначну позицію щодо повномасштабної війни в Україні, розв’язаної Росією, а також участь у кінофестивалі російського кіно.

Нагадаємо, у ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження преміями “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.

Цими вихідними погода в Україні буде мінливою, а весна — не надто щедрою на тепло.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга нагадав, що рівно місяць тому – 11 березня – Росія відмовилась від пропозиції США про повне припинення вогню в Україні на 30 днів.

Вчителька з Флориди (США) втратила роботу за те, що зверталась до учениці не за її офіційним ім’ям. Це перший випадок звільнення у межах кампанії, яка обмежує можливість шкіл визнавати трансгендерну ідентичність.

Війна в Україні показала, що системи озброєння, які поставила Німеччина, лише частково придатні до застосування на полі бою.

Рада керівників Американської академії кінематографічних мистецтв і наук оголосила про створення номінації премії “Оскар” за досягнення в галузі постановки каскадерських трюків.