Українському експорту зерна загрожує криза в Червоному морі – Reuters

Джерело: Reuters

Україна змогла збільшити експорт зерна з Чорного моря до небаченого з моменту російського повномасштабного вторгнення рівня, але криза судноплавства в Червоному морі через атаки хуситів стала новим викликом торгівлі сільськогосподарською продукцією.

За даними інформагентства, прохід через Червоне море дуже важливий для України, оскільки майже третина її експорту спрямовується до Китаю.

За словами Олександра Каравайцева, старшого економіста Міжнародної ради по зерну, відповідно до нової експортної схеми, Україна також постачає зерно до Пакистану, вперше після вторгнення Росії.

Як розповіли аналітики та трейдери, зерновози все частіше відволікаються від маршруту Суецький канал – Червоне море.

“Ситуація в Червоному морі, ймовірно, буде перешкоджати далеким перевезенням з України”, – попередив Каравайцев.

Своєю чергою, Світлана Малиш, аналітикиня з питань сільського господарства в Чорноморському регіоні LSEG, заявила, що існує багато занепокоєнь, пов’язаних із ситуацією в Червоному морі.

“На мою думку, загальний обсяг морських поставок з України продовжить зростати”, – прокоментував європейський трейдер, зауваживши, що минулого тижня українську кукурудзу вдалося продати до Китаю, попри ризики, пов’язані з Червоним морем.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.