Українському експорту зерна загрожує криза в Червоному морі – Reuters

Джерело: Reuters

Україна змогла збільшити експорт зерна з Чорного моря до небаченого з моменту російського повномасштабного вторгнення рівня, але криза судноплавства в Червоному морі через атаки хуситів стала новим викликом торгівлі сільськогосподарською продукцією.

За даними інформагентства, прохід через Червоне море дуже важливий для України, оскільки майже третина її експорту спрямовується до Китаю.

За словами Олександра Каравайцева, старшого економіста Міжнародної ради по зерну, відповідно до нової експортної схеми, Україна також постачає зерно до Пакистану, вперше після вторгнення Росії.

Як розповіли аналітики та трейдери, зерновози все частіше відволікаються від маршруту Суецький канал – Червоне море.

“Ситуація в Червоному морі, ймовірно, буде перешкоджати далеким перевезенням з України”, – попередив Каравайцев.

Своєю чергою, Світлана Малиш, аналітикиня з питань сільського господарства в Чорноморському регіоні LSEG, заявила, що існує багато занепокоєнь, пов’язаних із ситуацією в Червоному морі.

“На мою думку, загальний обсяг морських поставок з України продовжить зростати”, – прокоментував європейський трейдер, зауваживши, що минулого тижня українську кукурудзу вдалося продати до Китаю, попри ризики, пов’язані з Червоним морем.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.