Український айтівець через суд зобов’язав Apple пояснити співпрацю з Білоруссю

Джерело: Святослав Літинський/Facebook

Український айтівець та активіст Святослав Літинський подав позов до Печерського районного суду Києва на Apple Ukraine і виграв справу. Суд зобов’язав компанію пояснити, чому вона співпрацює з Asbis, яка має звʼязок з Білоруссю.

За словами Літинського, він двічі звертався до українського представництва Apple, але не отримав від них жодної відповіді.

Активіст хотів з’ясувати, чому компанія “досі ввозить свою продукцію через Asbis, співвласники якої є громадянами Білорусі та які досі працюють у Росії”. При цьому він просив розірвати зв’язки з ними та співпрацювати з компаніями, що не обходять санкції.

Не отримавши відповіді, айтівець звернувся до суду та отримав рішення, яке зобов’язує Apple Ukraine відповісти Літинському на запити та сплатити понад 7 тисяч грн за судові витрати та правову допомогу.

Фото: Літинський

У коментарі до свого допису Літинський нагадав, що у 2022 році звертався до Apple Ukraine щодо маркування клавіатури в Україні (символи російського рубля та літери “ё”), а також можливості “Сірі” надавати інформацію українською. Утім, його вимоги знову були проігноровані.

  • Американська корпорація Apple намагається розв’язати проблему, яка призвела до того, що будильники на деяких iPhone не спрацьовували.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.