Український бізнес наймає більше жінок та підлітків на тлі нестачі працівників – Reuters

Джерело:Reuters

Війна в Україні виснажує робочу силу, тому підприємства заповнюють критичну нестачу кадрів, наймаючи більше жінок на традиційно чоловічі посади, а також залучаючи старших працівників, підлітків і студентів.

Через виїзд за кордон мільйонів людей, в основному жінок і дітей, і мобілізацію десятків тисяч чоловіків, криза робочих місць загрожує економічному зростанню і відновленню. Згідно з опитуванням Мінекономіки серед 3000 компаній, майже 60% з них зазначили, що їхньою головною проблемою є пошук кваліфікованих працівників.

Директорка зі сталого розвитку металургійної компанії “Метінвест” Тетяна Петрук повідомила, що нині відкрито близько 4000 вакансій у компанії, а дефіцит кадрів впливає на виробництво.

“Брак кадрів відчуваємо не лише ми. Його відчувають усі компанії в регіонах, у тому числі й наші підрядники”, – зазначає вона.

Великі українські компанії змінюють підходи до ведення бізнесу і підбору кадрів, включаючи ротацію персоналу, розширення посадових інструкцій, автоматизацію процесів, повторний набір пенсіонерів і впровадження нових пільг, зокрема для молоді.

“Сільпо” активно наймає жінок на традиційно чоловічі позиції, такі як охоронці, вантажники, пакувальники і обробники м’яса, включаючи шістьох жінок-водіїв вантажівок.

В таких сферах, як виробництво сталі, частка жінок зросла до 30-35% в “Метінвесті”, де також наймають жінок на підземні роботи.

Vodafone, приділяючи увагу молоді, модернізував свою програму, що дозволило близько 50 підліткам у 12 містах здобути перший досвід роботи.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.