Український бізнес наймає більше жінок та підлітків на тлі нестачі працівників – Reuters

Джерело:Reuters

Війна в Україні виснажує робочу силу, тому підприємства заповнюють критичну нестачу кадрів, наймаючи більше жінок на традиційно чоловічі посади, а також залучаючи старших працівників, підлітків і студентів.

Через виїзд за кордон мільйонів людей, в основному жінок і дітей, і мобілізацію десятків тисяч чоловіків, криза робочих місць загрожує економічному зростанню і відновленню. Згідно з опитуванням Мінекономіки серед 3000 компаній, майже 60% з них зазначили, що їхньою головною проблемою є пошук кваліфікованих працівників.

Директорка зі сталого розвитку металургійної компанії “Метінвест” Тетяна Петрук повідомила, що нині відкрито близько 4000 вакансій у компанії, а дефіцит кадрів впливає на виробництво.

“Брак кадрів відчуваємо не лише ми. Його відчувають усі компанії в регіонах, у тому числі й наші підрядники”, – зазначає вона.

Великі українські компанії змінюють підходи до ведення бізнесу і підбору кадрів, включаючи ротацію персоналу, розширення посадових інструкцій, автоматизацію процесів, повторний набір пенсіонерів і впровадження нових пільг, зокрема для молоді.

“Сільпо” активно наймає жінок на традиційно чоловічі позиції, такі як охоронці, вантажники, пакувальники і обробники м’яса, включаючи шістьох жінок-водіїв вантажівок.

В таких сферах, як виробництво сталі, частка жінок зросла до 30-35% в “Метінвесті”, де також наймають жінок на підземні роботи.

Vodafone, приділяючи увагу молоді, модернізував свою програму, що дозволило близько 50 підліткам у 12 містах здобути перший досвід роботи.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.

16 вересня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 11507 про включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил Збройних сил України.