Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим на Туринському кінофестивалі в Італії

Джерело: Держкіно
Українська стрічка “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, стала найкращим фільмом на 41-ому Torino Film Festival, що вважається другим за масштабами і важливістю фестивалем в Італії після Венеції.
Фільм на фестивалі представляв виконавець одної з головних ролей – Новруз Хікмет, він же був у команді проєкту другим режисером.
“Ля Палісіада” – про часи 1996 року: за 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують убивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого.
Занурені в заплутану справу і у давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.
Зазначимо, що світова премʼєра “Ля Палісіади” відбулася в основному конкурсі на 52 International Film Festival Rotterdam. Там фільм отримав нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI). А також здобув перемогу в номінації “Найкращий повнометражний фільм” на 28 Vilnius International Film Festival “Kino Pavasaris” (Литва).
Стрічка “Ля Палісіада” стала найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків “Кіноколо” та найкращим фільмом на Ukraina Festiwal Filmowy (Польща).
Філіп Сотниченко отримав “Серце Сараєва” за найкращу режисерську роботу на Міжнародному кінофестивалі в Сараєві (Боснія та Герцоговина), а на Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві Володимир Усик отримав відзнаку за операторську роботу.
- Український фільм “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, номінували на премію Європейської кіноакадемії у категорії “Відкриття року – приз FIPRESCI”.
- Українська стрічка “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка отримала приз як найкращий ігровий фільм на кінофестивалі Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві.
- На Міжнародному кінофестивалі у Сан-Себастьяні (Іспанія) відбудеться показ українського фільму режисера Філіпа Сотниченка – “Ля Палісіада”.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.