Український льотчик Ростислав Лазаренко здійснив понад 380 бойових вильотів, встановивши рекорд у ЗСУ

Джерело: Міністерство оборони України

Український льотчик-штурмовик Ростислав Лазаренко здійснив понад 380 бойових вильотів, встановивши у такий спосіб рекорд серед льотчиків Повітряних сил Збройних сил України.

Загалом підполковник Ростислав Лазаренко здійснив 382 бойових вильоти. І це на понад півсотні більше, ніж легендарний льотчик-ас часів Другої світової війни українського походження Іван Кожедуб.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння військовому звання Герой України.

Тоді  після вручення ордена “Золота Зірка” Лазаренко написав:

“Не я Герой, Герої – це всі люди, які виконували, забезпечували, керували, готували, контролювали кожен із цих 382 бойових вильотів. А що стосується мене, то я просто відповідальна особа за цю найвищу державну нагороду, яка буде робити все можливе, щоб були гідним цього звання, тому попрошу не називати мене Героєм”.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.

Велика Британія надсилає Україні додатковий пакет військової допомоги на суму у 190 мільйонів доларів для посилення протиповітряної та морської оборони.