В Україні з’явилась нова відзнака для військових льотчиків та зенітників

Джерело: Military Media Center

Для українських військових Повітряних сил створили нову відзнаку. Медаллю “Хрест Повітряних сил” нагороджуватимуть військових льотчиків та зенітників.

“Зенітно-ракетні, радіотехнічні війська та авіація — це ангели-охоронці нашого неба. Це сили, внесок яких в перемогу визначається тисячам збитих ракет, дронів та знищених окупантів”, — заявили у повідомленні.

Зокрема медаль можуть присвоїти за:

  • бездоганну службу, старанність, розумну ініціативу;
  • високі особисті досягнення у службовій діяльності;
  • відмінні особисті показники у бойовій підготовці;
  • видатні заслуги та значний особистий внесок у справу розвитку Повітряних сил Збройних сил України.

Якщо нею нагороджуватимуть повторно, то будуть вручати металеве зображення ромбічного знака “Зоря” жовтого металу. Воно розміщується на стрічці медалі.

Дозволено нагороджувати не більше трьох разів.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.