«Український Майдан стояв за власну мрію»: Ющенко привітав українців з Днем Свободи
Джерело: Віктор Ющенко у Facebook
Третій президент України Віктор Ющенко привітав українців із Днем Свободи й зазначив, що наш рух до свободи лише почався.
“Щиросердечно вітаю Вас з Днем Свободи! Рівно 19 років тому український народ переміг страх, приниження і приреченість! Ваш подвиг – перш за все відродження поваги до себе. Особистий вчинок, який поставив Україну врівень з іншими народами, що дали світові приклад свободи. Я бачив у ваших очах силу, яка стала моєю силою”, – написав Ющенко.
А також зазначив, що свобода українців ніким не подарована: “Наша свобода – це наша незалежність і наша державність. Але є і дещо більше. Свобода у нашому розумінні – це свобода особистості”.
За словами третього президента, ми не самотні на цій славній дорозі до свободи. Він згадав, що 43 роки тому, переймаючи рух свободи з рук великих предтеч, повстала Польща і польська “Солідарність”. 34 роки тому цей рух розтрощив Берлінську стіну. 34 роки тому він розпочав Оксамитову революцію у Празі.
24 серпня 1991 року і Майдан осені 2004 року – це великий рух нації і людини до свободи. З мільйонів українських доль, поглядів і надій складається цей рух.
“Наша тисячолітня мрія здійснилася – ми маємо власну державу. Найголовніший мотив нашої роботи – створити націю відповідальних громадян, яких об’єднує рідна мова, рідна історія, власна культура, батьківська традиція, збережені звичаї наших предків, територіальна цілісність, національний суверенітет і спільна велика ціль майбутнього для всієї нації”, – зауважив Віктор Ющенко.
Відтак додав, що нинішня незавершеність багатьох із цих справ і процесів не означає, що неможливо їх завершити.
“Моя особиста свобода дозволяє мені сказати найважливіше: визнаю помилки і водночас вірю у силу духу, який після стількох випробувань є і відроджується у наших українських серцях. Його сила – вічна. Зараз переглядаю кадри з Майдану 2004 року. Яке це було щастя! Який це був радісний усміх! Це – ми. Можливо, найкрасивіші в нашому житті. Можливо, найкрасивіші в історії людства на початку XXI століття” – написав третій президент України.
А також наголосив, що Майдан стояв не лише за Ющенка, а й за власну мрію: “Емоційно він був, безумовно, дивом. Несподіваним, великим, всеперемагаючим дивом раптової віри у власні сили і віри у спільні сили загальні, які підтвердили, що ти у своїх мріях і можливостях – далеко-далеко не одинокий”.
За словами Ющенка, Майдан не був ярмарком обіцянок і гасел. Майдан був солідарним виявом нашої громадянської і національної позиції, чиїм головним носієм і двигуном виступала зростаюча середня верства. Третій президент підкреслив, що Майдан не був протистоянням людей – Майдан був прагненням свободи.
Найважливіше, на думку Віктора Ющенка, сьогодні – не обміняти свободу на мішок “добробуту”.
“За роки своєї президентської каденції я прагнув повернутися до нашого джерела, яке упродовж десятиліть і століть засипалося різним піском і камінням. Ми разом підняли великі кам’яні брили. Це – тема Великого Голодомору, вбивства голодом 1932—1933 років нашого народу. Це – тема єдиної рідної Помісної української Церкви.
Це – тема нашої мови, культури, наших освіти, звичаїв, віри, традицій. Це – тема нашої родини і наших сімейних цінностей. Це тема наших великих імен і наших великих перемог, очищених від брехні і фальшувань”, – нагадав третій президент.
Він також констатував, що наш рух до свободи лише почався і він триває.
“Свободі складаю свою сповідь і свою віру. Віру всепереможну. Слава ЗСУ і Слава Україні!”, – резюмував Віктор Ющенко.
- Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи, встановлений на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
- Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності. За даними ДБР, за ці роки порушено 82 кримінальні провадження та винесено 40 вироків стосовно 49 осіб.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.