Український та польський Нацпарки посилили співпрацю задля збереження Розточчя

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Український та польський Національні парки посилили свою співпрацю задля збереження Розточчя. Мовиться про поновлення угоди між Яворівським національним природним парком та польським Розточанським національним парком.

Відтак, парки співпрацюватимуть задля:

  • збереження унікальних природних комплексів Розточчя;
  • проведення спільних наукових досліджень та біологічного моніторингу;
  • збереження звичаїв, традицій і культурних зв’язків між Польщею та Україною;
  • долучення місцевого населення до захисту довкілля, створення умов для сталого розвитку Розточчя;
  • поглиблення співпраці між Польщею та Україною у сфері захисту довкілля, обмін інформацією та досвідом.

Вже майже 25 років український та польський Нацпарки постійно співпрацюють. За цей час проведено багато спільних нарад, семінарів, конференцій, природоохоронних та інших заходів.

Зокрема, установи відкрили Центр збереження нащадків диких коней тарпанів на території Яворівського нацпарку; створили Міжнародний транскордонний біосферний резерват “Розточчя”. А також реалізували проєкт “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони” задля популяризації, збереження природної спадщини та розвитку туристичної інфраструктури регіону Розточчя.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.