Україну обрали віцеголовою Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі війни

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Україну вперше обрано на посаду віцеголови Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

“14 грудня, у штаб-квартирі ЮНЕСКО відбулося 18-е засідання Комітету ЮНЕСКО з захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Під час цього заходу Україну вперше обрали на посаду віцеголови цього Комітету”, – повідомили у Мінкульті.

Головою Комітету була обрана Фінляндія, доповідачем – Японія. Іншими віцеголовами комітету ЮНЕСКО були обрані представники Ель Сальвадору, Малі та Катару.

У засіданні Комітету взяла участь делегація України на чолі із постійним представником України при ЮНЕСКО, послом В.В.Омельченком, а також представники ППУ при ЮНЕСКО і МКІП України.

“Україна вперше стала віцеголовою Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Це ще одна перемога української культурної дипломатії. Ми щиро вдячні нашим міжнародним партнерам з ЮНЕСКО за ще одне рішення на користь захисту українською спадщини, яка є частиною світової культури. Такі події об’єднують нації!” – підкреслив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Комітету була представлена доповідь Секретаріату ЮНЕСКО щодо дій та допомоги, наданої Україні. Ця доповідь включала інформацію про супутниковий моніторинг стану культурної спадщини України, проведений місіями ЮНЕСКО для оцінки збитків, завданих російською агресією.

Також розглядалася технічна допомога ЮНЕСКО органам влади України у забезпеченні заходів надзвичайного характеру для захисту культурної спадщини, і допомога у здійсненні інвентаризації об’єктів культурної спадщини, включених до Списку ЮНЕСКО під посиленим захистом.

За результатами розгляду зазначеної доповіді було ухвалено рішення Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту. У рішенні висловлено глибоку стурбованість наслідками російського вторгнення для сектору культури України та міститься заклик до держав-учасниць Гаазької Конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту та Другого протоколу 1999 року до неї.

Також висловлено заклик до Секретаріату ЮНЕСКО продовжувати надання необхідної допомоги Україні у межах Другого протоколу 1999 року.

Також, під час засідання ще п’ять об’єктів культурної спадщини України отримали статус “під посиленим захистом”.

Міністерство оборони США оголосило деталі додаткової безпекової допомоги Україні на 425 мільйонів доларів, про яку раніше повідомив глава Білого дому Джо Байден у розмові з президентом Володимиром Зеленським.

Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під Селидовим на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Однак, нині українським оборонцям, ймовірно, доведеться залишити місто під загрозою оточення. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 жовтня. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.

16 жовтня відбулось 44-те чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, на якому Україна заблокувала головування РФ.

У 2024 році Україна здійснила понад 7 000 ударів по російській території. Ексклюзивну інформацію журналісти отримали від одного з українських підрозділів БпЛА далекого радіусу дії.