Україну запросили спостерігати за навчаннями Північноєвропейського оборонного альянсу

Джерело: The Telegraph

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон повідомив, що очолюваний Великою Британією оборонний альянс кількох європейських країн запросив Україну спостерігати за їх навчаннями.

Об’єднані експедиційні сили Сполученого Королівства (JEF) складаються переважно з країн Балтії та Північної Європи, включаючи Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Латвію, Литву, Нідерланди, Норвегію та Швецію, і призначені для операцій у Балтійському морі.

“Україні запропоновано статус спостерігача для всіх навчань JEF протягом 2024 і 2025 років, щоб зміцнити їхній потенціал і включити їхній досвід”, – сказав Крістерссон на саміті JEF.

У зустрічі в режимі відеозв’язку взяв участь президент України Володимир Зеленський.

Крістерссон сказав, що міністри оборони країн-членів JEF зустрінуться, щоб обговорити, як захистити критичну інфраструктуру, зокрема під водою. У червні група заявила, що посилить співпрацю для виявлення можливих загроз для критичної підводної та морської інфраструктури.

Фінляндія та Естонія розслідують пошкодження газопроводу Balticconnector і кабелю передачі даних у Балтійському морі минулого тижня, які, за словами фінської влади, ймовірно були спричинені “зовнішньою діяльністю”, що викликає занепокоєння щодо безпеки енергопостачання в Північному регіоні.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.