України хоче досягти порозуміння без звернення до СОТ – у Мінекономіки сподіваються на «гарні новини» щодо експорту зерна

20 вересня заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна хоче уникнути судової тяганини в рамках СОТ і досягти порозуміння з країнами-сусідами шляхом переговорів.

Качка нагадав, що Європейська комісія вже зняла заборону на український експорт, замінивши його механізмом контролю.

Тож нині передбачається, що надалі діятиме механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів до п’яти країн ЄС.

Наразі Болгарія і Румунія позитивно відреагували на таку пропозицію і зараз з ними відбуваються перемовини про налагодження двосторонніх механізмів комунікації.

Для нас принциповий момент — досягти порозуміння з Польщею та іншими чотирма країнами-сусідами щодо імпорту ними української агропродукції, — зазначив Качка.

Торговий представник України висловив сподівання, що цього тижня у нас будуть гарні новини.

Нагадаємо, 12 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував намір Польщі продовжити заборону на імпорт українського зерна й заявив, що Україна буде змушена звернутись до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.

  • Моравецький додав відеоролик правлячої партії “Право і Справедливість”. У ньому глава уряду підкреслив, що Польща прийняла мільйони біженців з України. Утім, країна прагне захистити інтереси польського села.
  • Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
  • Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.

Росія продовжує спроби зриву мобілізації в Україні через інформаційні операції у мережі, зокрема шляхом флешмобу “Ухилянт” у тіктоці.

Європейський інвестиційний банк надасть до 30 мільйонів євро на підтримку українського малого та середнього бізнесу.

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 59% українців вважають, що країні демократична система важливіша, аніж сильний лідер.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов особисто відзначив 81-річну бабусю з Луцька, яка допомагає топити російські кораблі.

Співробітники СБУ викрили на Київщині п’ятьох блогерів, які здійснювали інформаційно-підривну діяльність на користь РФ, зокрема працювали на зрив мобілізації в Україні.