України хоче досягти порозуміння без звернення до СОТ – у Мінекономіки сподіваються на «гарні новини» щодо експорту зерна

20 вересня заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна хоче уникнути судової тяганини в рамках СОТ і досягти порозуміння з країнами-сусідами шляхом переговорів.

Качка нагадав, що Європейська комісія вже зняла заборону на український експорт, замінивши його механізмом контролю.

Тож нині передбачається, що надалі діятиме механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів до п’яти країн ЄС.

Наразі Болгарія і Румунія позитивно відреагували на таку пропозицію і зараз з ними відбуваються перемовини про налагодження двосторонніх механізмів комунікації.

Для нас принциповий момент — досягти порозуміння з Польщею та іншими чотирма країнами-сусідами щодо імпорту ними української агропродукції, — зазначив Качка.

Торговий представник України висловив сподівання, що цього тижня у нас будуть гарні новини.

Нагадаємо, 12 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував намір Польщі продовжити заборону на імпорт українського зерна й заявив, що Україна буде змушена звернутись до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.

  • Моравецький додав відеоролик правлячої партії “Право і Справедливість”. У ньому глава уряду підкреслив, що Польща прийняла мільйони біженців з України. Утім, країна прагне захистити інтереси польського села.
  • Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
  • Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.

У НЕК Укренерго повідомили, що 23 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.