«Укренерго» продовжило відключення для промисловості: обмеження триватимуть 14 годин
Джерело: Укренерго
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 21 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Час застосування обмежень з 6:00 до 20:00
Причина тимчасового запровадження обмежень – пошкодження енергооб’єктів під час попередніх російських ракетно-дронових атак. Нині енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання
Разом з тим, відключення для побутових споживачів наразі не прогнозуються.
Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись.
У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо, не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно.
Зауважимо, у ніч на 20 лютого 2025 року російські війська здійснили комбінований удар ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах критичної інфраструктури на Харківщині.
Загалом застосовано до 14 ракет: крилаті — Х-101/Х-55см (пуски із Волгоградської обл.), Калібр/Іскандер-К (із акваторії Чорного моря/Криму); балістичні — Іскандер-М/KN-23 (пуски — Воронезька обл.). Інформація щодо результатів бойової роботи та наслідків ракетного удару не оприлюднюється.
Крім того, ворог атакував 161-м ударним БпЛА типу Shahed та дронами-імітаторами інших типів із напрямків: Міллерово, Орел, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ — РФ.
До відбиття повітряного нападу противника залучались авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Підтверджено збиття 80-ти ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Харківській, Полтавській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Тоді як 78 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків).
Додамо, що уночі 11 лютого російські окупаційні війська атакували ракетами Полтавську область. Як наслідок – кілька населених пунктів залишились без газу.
Раніше “Укренерго” спростувало інформацію щодо можливих відключень електропостачання через похолодання.
- У жовтні очільник Міненерго Герман Галущенко заявляв, що Україна здатна пройти зиму без вимкнень світла, якщо російська армія не обстрілюватиме енергетичну інфраструктуру.
- Також Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що зима 2024-2025 стане для України “найсуворішим випробуванням” через значну кількість зруйнованих та пошкоджених енергооб’єктів.
- Окрім того, глава МЗС Сибіга наголошував, що напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.
- Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
- Уряд США тимчасово припинив фінансування USAID – програми, яка підтримує проєкти у понад 100 країнах світу, зокрема в Україні. На те, як це може вплинути на ситуацію у комунальній сфері, повідомили у “Черкаситеплокомуненерго”.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.