«Укренерго» задіюватиме дві черги відключень у вівторок

Джерело: Укренерго

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Час застосування і обсяг обмежень будуть такими:

  • 7:00 – 10:00 — одна черга відключень
  • 14:00 – 21:00 — одна черга відключень

Причина тимчасового запровадження обмежень – пошкодження енергообʼєктів під час ракетно-дронової атаки 17 листопада.

Аварійно-відновлювальні роботи тривають. Енергетики роблять все можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання, – наголосили у повідомленні.

Також зауважується, що час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись.

Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно, коли світло з’являється за графіком, – закликали енергетики.

Раніше у компанії Yasno пояснили, що таке черги відключення світла та як вони працюють.

Черга —  це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії. Загалом таких черг 6.  Чим більше дефіцит електроенергії в системі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень:

  • Якщо обмежують лише 1 чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу.
  • Якщо одночасно обмежують 2 черги відключень – 8 годин на добу.
  • 3 черги відключень – 12 годин на добу.
  • 4 черги відключень – понад 12 годин, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків.
  • Якщо обмежують 5 або 6 черг одномоментно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і графіки не працюють.

Зауважимо, у ніч на 17 листопада російські війська здійснили масштабну повітряну атаку на енергетичні об’єкти України. Протиповітряна оборона України знищила 102 зі 120 випущених ракет, а також 42 ударних дрони з 90, залучених до атаки.

Згодом стало відомо, що унаслідок масованої атаки російських військ 17 листопада серйозно пошкоджено обладнання теплоелектростанцій ДТЕК.

Внаслідок атак було серйозно пошкоджено обладнання станцій. Після закінчення обстрілів працівники підприємств оперативно розпочали усунення їх наслідків та відновлення роботи обладнання, — мовиться у повідомленні.

У компанії наголосили, що це вже восьма масована атака на енергетичні підприємства ДТЕК у 2024 році. Від початку повномасштабного вторгнення теплоелектростанції компанії обстріляли понад 190 разів.

Додамо, у жовтні очільник Міненерго Герман Галущенко заявляв, що Україна здатна пройти зиму без вимкнень світла, якщо російська армія не обстрілюватиме енергетичну інфраструктуру.

Також Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що зима 2024-2025 стане для України “найсуворішим випробуванням” через значну кількість зруйнованих та пошкоджених енергооб’єктів.

Окрім того, глава МЗС Сибіга наголошував, що напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.

В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Європейці посилять військову підтримку України, пообіцяв 25 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після переговорів зі своїми британськими, французькими, італійськими та польськими колегами про те, як посилити оборонні зусилля, позаяк у партнерів досі існують побоювання через повернення Трампа до Білого дому.

У Збройних силах продемонстрували результати випробування наземних роботизованих комплексів. Загалом перевірили бойові, інженерні та логістичні можливості української техніки в умовах природних і штучних перешкод.