«Укрзалізниця» вперше продемонструвала медичний евакуаційний поїзд для ЗСУ (Фото)

Джерело: “Укрзалізниця”, Мінінфраструктури, Міноборони

“Укрзалізниця”, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство оборони України та Командування Медичних сил вперше продемонстрували медичний евакуаційний поїзд для потреб ЗСУ.

На початку березня 2022 року в Україні створили перший медичний вагон, який не має аналогів у світі. Обладнання таких вагонів тотожне обладнанню справжнього госпіталю. Сьогодні у медичній евакуації задіяно 62 вагони, а до кінця року буде ще вісім.

Від березня 2022 року оснащення медичних вагонів ставало дедалі більш комплексним, почали з’являтися вагони-реанімації з кисневими станціями, апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою технікою. Крім того, вагони є автономними, тобто живляться резервними генераторами.

“Вагони всередині оснащені медичним обладнанням нового покоління, яке дозволяє не тільки транспортувати, але й надавати лікування в ході евакуації. Його закупівля відбувається частково силами “Укрзалізниці”, частково з допомогою міжнародних партнерів, волонтерів та меценатів з України. Упевнений, ми можемо співпрацювати з різними країнами та посилювати допомогу!” – прокоментував віцепремʼєр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

Обладнання медичних вагонів тотожне обладнанню справжнього шпиталю. Це дає можливість надання екстреної медичної допомоги прямо під час руху, тож ці вагони можуть транспортувати важкопоранених військовослужбовців, яких неможливо перевозити іншими видами транспорту.

“Ключову роль у військовій медицині під час війни відіграють координація та логістика. Адже час вкрай важливий на будь-якому етапі медичної допомоги пораненому чи травмованому бійцю і відіграє ключову роль для подальшого лікування. Саме тому евакуаційні медичні та реанімаційні вагони стали надважливим елементом для надання якісної та своєчасної допомоги. Хочу подякувати всім, хто долучився до цієї вкрай важливої справи: залізничникам, медикам, військовим, волонтерам. Ваші спільні дії врятували тисячі життів”, – наголосила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

У вагонах працюють анестезіологи, медсестри, медбрати, санітари та евакуаційні бригади залізничників. Медичне обладнання на борту поїзда робить можливим навіть оперативне втручання під час руху поїзда в найбільш критичних випадках.

До кінця 2024 року залізничники переобладнають ще 8 таких вагонів для потреб медичної евакуації та порятунку життів українських захисників.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.