Улюблену пропагандистку Путіна планують позбавити громадянства Чорногорії
Джерело: Adria
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
За словами Спаїча, якщо почесне громадянство надавалися як “особисті послуги” або без чітких критеріїв, це підриває довіру громадян до закону та створює ризик політичної корупції. Перевірки обіцяють провести найближчим часом.
Андрєєва отримала почесне громадянство Чорногорії ще у 2011 році. Про це тоді повідомляв засновник Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексій Навальний. У квітні 2024 року ФБК опублікував нове розслідування, присвячене ведучій, та організував акцію біля уряду Чорногорії з вимогою позбавити її чорногорського паспорта.
За даними ФБК, Андрєєва має також громадянство Гондурасу. Попри санкції проти російських пропагандистів, вона регулярно подорожує країнами ЄС і НАТО — зокрема, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну відвідувала Фінляндію, Норвегію та низку інших європейських країн.
Пропагандистка веде новини на російському “Первом канале” з 1997 року. Її неодноразово намагалися звільнити, проте, за даними ВВС, втручання особисто Володимира Путіна не дозволило це зробити — Андрєєва, за чутками, є його улюбленою ведучою.
Загалом до листопада 2022 року Чорногорія видала понад 1000 почесних паспортів. Спаїч наголосив, що нова перевірка покликана відновити довіру громадян до системи надання такого статусу.
- Правоохоронці заочно повідомили про підозру російському пропагандисту Володимиру Соловйову, який популяризує війну РФ проти України, виправдовує воєнні злочини росіян та закликає до геноциду українців.
- Згодом Служба безпеки України зібрала додаткові докази злочинної діяльності російської пропагандистки Ольги Скабєєвої. Вона систематично виправдовує збройну агресію РФ проти України та відкрито закликає до захоплення українських територій.
- У Вірменії заборонили транслювати телепрограми за участю російського пропагандиста Володимира Соловйова.
- Колаборантку Юлію Лозанову, більш відому під псевдонімом Юлія Вітязєва, заочно засудили до 11 років позбавлення волі.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.