Улюблену пропагандистку Путіна планують позбавити громадянства Чорногорії
Джерело: Adria
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
За словами Спаїча, якщо почесне громадянство надавалися як “особисті послуги” або без чітких критеріїв, це підриває довіру громадян до закону та створює ризик політичної корупції. Перевірки обіцяють провести найближчим часом.
Андрєєва отримала почесне громадянство Чорногорії ще у 2011 році. Про це тоді повідомляв засновник Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексій Навальний. У квітні 2024 року ФБК опублікував нове розслідування, присвячене ведучій, та організував акцію біля уряду Чорногорії з вимогою позбавити її чорногорського паспорта.
За даними ФБК, Андрєєва має також громадянство Гондурасу. Попри санкції проти російських пропагандистів, вона регулярно подорожує країнами ЄС і НАТО — зокрема, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну відвідувала Фінляндію, Норвегію та низку інших європейських країн.
Пропагандистка веде новини на російському “Первом канале” з 1997 року. Її неодноразово намагалися звільнити, проте, за даними ВВС, втручання особисто Володимира Путіна не дозволило це зробити — Андрєєва, за чутками, є його улюбленою ведучою.
Загалом до листопада 2022 року Чорногорія видала понад 1000 почесних паспортів. Спаїч наголосив, що нова перевірка покликана відновити довіру громадян до системи надання такого статусу.
- Правоохоронці заочно повідомили про підозру російському пропагандисту Володимиру Соловйову, який популяризує війну РФ проти України, виправдовує воєнні злочини росіян та закликає до геноциду українців.
- Згодом Служба безпеки України зібрала додаткові докази злочинної діяльності російської пропагандистки Ольги Скабєєвої. Вона систематично виправдовує збройну агресію РФ проти України та відкрито закликає до захоплення українських територій.
- У Вірменії заборонили транслювати телепрограми за участю російського пропагандиста Володимира Соловйова.
- Колаборантку Юлію Лозанову, більш відому під псевдонімом Юлія Вітязєва, заочно засудили до 11 років позбавлення волі.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.