Умєров і Сирський обговорили з міністром оборони Греції нагальні потреби ЗСУ

Джерело: Рустем Умєров/Facebook  

Міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели важливу телефонну розмову з міністром національної оборони Греції Нікосом Дендіасом.

Під час розмови Рустем Умєров поінформував керівника оборонного відомства Греції про оперативну ситуацію на фронті.

Сторони обговорили нагальні потреби української армії, зокрема в артилерії та боєприпасах.

“Я вдячний Греції та міністру Дендіасу особисто за непохитну підтримку”, – сказав Рустем Умєров.

Зазначимо, що 6 березня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом заявив, що нині сторони почали підготовку до двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки.

“Ми з Грецією почали підготовку двосторонньої угоди щодо безпекових гарантій – нашої співпраці в галузі безпеки”.

Глава держави висловив сподівання, що невдовзі команди підготують угоду до підписання. У тексті угоди зокрема зафіксують вже досягнутий рівень співпраці та підтримки на цей рік, а також і на наступні десять років. Зеленський додав, що саме довготривала безпекова співпраця дає найкращі результати.

Президент зауважив, що у цьому році необхідно максимально активно працювати, щоб зменшити здатність Росії фінансувати агресію. Він пояснив: що менше буде в Путіна грошей, то менше людей він зможе вбити. І додав, що глава РФ не хоче ніякого миру, ніякої дипломатії, тому потрібно й надалі посилювати санкції проти Росії та “карати російських убивць за все, що вони наробили”.

“Важливо допомагати нашій обороні. Важливо обмежувати економічний потенціал російських терористів. Важливо підтримувати роботу Міжнародного кримінального суду та протидіяти російській дезінформації. Кожен день має наближати справедливий мир. І я вдячний Греції, вдячний премʼєр-міністру Міцотакісу за відчутну допомогу заради миру”, – наголосив Зеленський.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.