Умєров провів телефонну розмову з міністром оборони США: обговорили поточні потреби ЗСУ

Джерело: Міноборони

Міністр оборони України Рустем Умєров провів щотижневу телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Сторони обговорили останні оновлення на фронті та стан підготовки Сил оборони майбутнього.

Зокрема, Рустем Умєров наголосив на поточних потребах України: “більше боєприпасів для наших воїнів”.

Під час розмови очільник Міноборони України подякував США за постійну та непохитну підтримку: Дякую США та міністру Остіну за новий пакет військової допомоги Україні”.

Додамо, що держсекретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю, 3 листопада, офіційно підтвердив, що Сполучені Штати нададуть Україні новий пакет військової допомоги на суму 425 мільйонів доларів.

Цей пакет міститиме допомогу у сфері безпеки на 125 мільйонів доларів, а також 300 мільйонів доларів для зміцнення української ППО в довгостроковій перспективі.

Державний департамент США у своїй заяві зазначив, що пізніше Міністерство оборони також зробить окреме оголошення.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.