Умєров у США зустрівся з Остіном: обговорили стратегічні цілі та план операцій на 2024 рік
Джерело: Міноборони України
Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся у Пентагоні зі своїм американським колегою Ллойдом Остіном.
Умєров подякував Остіну за новий пакет допомоги, а також за лідерство в організації у Вашингтоні американсько-української конференції розвитку оборонних індустрій України.
На зустрічі також були присутні Голова офісу президента України Андрій Єрмак, заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, заступник начальника Генерального штабу України генерал-майор Олександр Кириленко, Посол України в США Оксана Маркарова.
Сторони обговорили стратегічні цілі та план операцій України на 2024 рік.
Окремо Умєров та Остін обговорили розвиток спільного оборонного співробітництва, залучення інвестицій у ВПК.
“Мали відкритий, чесний діалог між українським та американським урядом та компаніями про локалізацію виробництва в Україні, актуальні потреби та спроможності наших країн, можливості для розвитку співробітництва, інвестиції та будівництво спільних підприємств”, — сказав глава Міноборони України.
Окрім цього, під час зустрічі сторони обговорили продовження підтримки України з боку США у 2024 році.
Окремий фокус — посилення протиповітряної оборони України насамперед у зимовий період.
Серед інших тем — міністри оборони України та США обговорили також активізацію будівництва фортифікаційних споруд. Рустем Умєров поінформував Ллойда Остіна щодо останніх новин у цьому напрямку.
Також під час зустрічі Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що окремий пріоритет на наступний рік — це НАТО.
“Наша мета та завдання — привести Сили оборони у відповідність до принципів та стандартів Альянсу”, — сказав Умєров.
- Під час закритого засідання конференції у Вашингтоні в середу, 6 грудня, офіційні особи Міністерства оборони України представили “список озброєнь для забезпечення потреб Сил оборони України”, який включає сучасні системи протиповітряної оборони, винищувачі F-18 “Hornet”, безпілотники, вертольоти і гелікоптери.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.