Умєров заявив, що ракета-дрон «Паляниця» вийшла у серійне виробництво
Джерело: Рустем Умєров у колонці для LB.ua
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що українська далекобійна ракета-дрон “Паляниця” вийшла у серійне виробництво.
“Приватні підприємства демонструють неймовірні результати. Наприклад, новий стартап реалізував проєкт ракети “Паляниця”, яка вже вийшла у серійне виробництво завдяки підтримці Міноборони. Це яскравий приклад того, як держава та приватний сектор об’єднуються задля досягнення спільної мети”, — повідомив Умєров.
Також міністр нагадав про те, що Україна відновила і масштабувала серійне виробництво крилатих ракет Р-360 комплексу “Нептун”.
“Модифіковані ракети тепер здатні вражати цілі на більшій дальності”, — написав Умєров.
- 24 серпня оборонці України вперше використали ракету-дрон “Паляниця” для удару по російських силах.
- Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.