Унаслідок кліматичних змін пиво може змінити свій смак – дослідження

Джерело: Nature Communications

Кліматичні зміни можуть спричинити зміну смаку пива в майбутньому. При цьому його вартість зросте у низці регіонів Європи.

Згідно з результатами дослідження, такий сценарій пов’язаний із ризиком посилення сільськогосподарських посух, які спричинять зниження врожайності та якості хмелю – одного з основних компонентів у виробництві пива.

За словами науковців, відповідні процеси вже розпочалися, і, якщо їх не зупинити, протягом 2021-2050 років врожайність хмелю впаде на 12-35% на територіях основних регіонів Європи, які займаються вирощуванням цієї культури.

“Дослідження вказує на викликане змінами клімату зниження якості та кількості традиційного ароматичного хмелю в Європі та вимагає термінових заходів адаптації для стабілізації міжнародних ринкових мереж”, – пояснили вчені.

При цьому відповідні наслідки особливо відчують виробники пива у Великій Британії, Словенії, Португалії та Іспанії.

Зазначено, що фермери будуть змушені “пристосуватися” до таких змін та подумати, як вберегти свій врожай від засухи та знищення.

“Оскільки сільськогосподарські посухи прогнозуються з високою ймовірність у Південній Європі та з середньою ймовірністю – у Центральній Європі, слід розширити площу вирощування ароматичного хмелю на 20% порівняно з поточною площею виробництва, щоб компенсувати майбутній занепад”, – йдеться в дослідженні.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.