United24 та креатори Lego представили конструктори пам’яток України

Джерело: United24 у Instagram

Фандрайзингова платформа United24 разом з креаторами Lego вперше представили конструктори архітектурних пам’яток України у рамках проєкту #UKRAINEinLEGObricks.

Розроблені творцями з чотирьох країн, ці конструктори створюють можливість побачити українські пам’ятки, відтворені з цеглинок Lego. Автори проєкту включають Еріка Лоу та Марка Сегеді зі США, Даніеля Зайдля з Німеччини, Мацея Кокота з Польщі та Олександра Єрмолаєва з України.

Серед представлених пам’яток – Київські Золоті ворота, Бахчисарайський Ханський палац, Підгорецький замок, Одеський національний академічний театр опери та балету та Миколаївська астрономічна обсерваторія.

Хоча ці конструктори не доступні для купівлі, можна виграти їх, зробивши внесок від $24 на реконструкцію Великокостромської гімназії в Дніпропетровській області, яка постраждала від російського обстрілу у 2022 році.

Після закінчення збору коштів, який триває з 20 травня до 20 червня, автори проєкту розіграють 15 конструкторів (по три кожного виду).

У межах серії архітектурних пам’яток України також є конструктори Ластівчиного гнізда в Криму та старої водонапірної вежі в Маріуполі.

Ще у листопаді 2023 року стало відомо, що United24 розпочала співпрацю з LEGO Creators, у межах якої оголосили створення унікальні LEGO-моделі, кошти з продажу яких спрямують на відбудову України.

У селищі Каменоломні Ростовської області безпілотники атакували залізничну інфраструктуру, яка використовується для постачання російської армії у війні проти України.

Триває 1244-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

У ніч на 21 липня Росія атакувала Київ дронами “Шахед” і ракетами, внаслідок чого загинула щонайменше одна особа.

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.

Після кожної масованої російської атаки десятки українців опиняються під уламками зруйнованих будинків. І хоча соцмережі сповнені порад на випадок удару, багато з них – насправді небезпечні міфи.