Universal звинуватила дистриб’ютора Believe у піратстві музики Ріанни й Леді Ґаґи

Джерело: Variety

Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.

Зокрема йдеться про пісні, в яких неправильно написані імена артистів: Kendrik Laamar, Arriana Gramde, Jutin Biber і Llady Gaga. Насправді ж ці композиції є просто прискореними версіями пісень справжніх артистів.

UMG стверджує, що бізнес-модель Believe базується на піратстві творів, захищених авторським правом, включаючи пісні Аріани Гранде, Біллі Айліш, Елтона Джона, Rolling Stones та багатьох інших.

“Список клієнтів Believe переповнений фейковими “артистами” та піратськими студіями звукозапису, які покладаються на Believe та її мережу для розповсюдження незаконних копій популярних звукозаписів у всій цифровій музичній екосистемі. Хоча Believe повністю усвідомлює, що її бізнес-модель живиться внаслідок нестримного піратства, вона уникає основних заходів для запобігання порушенням авторських прав і закриває очі на той факт, що її музичний каталог рясніє звукозаписами, які порушують авторські права”, – йдеться в позові.

Як розповіли у виданні, компанія Believe розташована в Парижі та заснована у 2005 році Дені Ладегайлері, колишнім керівником Vivendi. Протягом останніх років компанія стабільно розвивалася, а у 2023 фінансовому році її дохід склав 880,3 млн євро.

Компанія зібрала великий музичний каталог і має угоди з такими платформами, як Spotify, YouTube, Apple Music і Amazon. Згідно з позовом UMG, Believe надала мільйони треків на ці платформи без жодної перевірки, яка мала б довести, що треки не складаються з матеріалів, захищених авторським правом.

Як наслідок, згідно з позовом, каталог містить багато прискорених або “реміксованих” версій пісень виконавців, які підписали контракти з UMG. У позові також звинувачують Believe у фейковому підтвердженні права власності на ці треки в системі ідентифікації контенту YouTube, що ускладнює для виконавців UMG заяву про свої власні пісні.

Представник Believe спростував звинувачення.

“Believe і TuneCore не коментують незавершені судові процеси. Як компанії, які працюють з артистами та лейблами по всьому світу, ми дуже серйозно ставимося до поваги авторських прав. Ми рішуче спростовуємо ці заяви та заяви, зроблені Universal Music Group, і будемо боротися з ними”, – прокоментував речник Believe.

Адміністрація президента Росії розпочала роботу над створенням у чиновників з регіонів єдиного “образу перемоги” у війні з Україною, який вони мають донести до суспільства. Ця тема була однією з ключових на семінарі для віцегубернаторів, що пройшов у підмосковному центрі “Сенеж”, повідомляє видання “Коммерсантъ” із посиланням на свої джерела.

Згідно з даними Adobe Analytics, Чорна п’ятниця 2024 року стала історичною для споживачів у США, які витратили рекордні суми як у магазинах, так і онлайн. Загалом американці здійснили покупки на $17,5 мільярда лише за один день, що на 7% більше, ніж минулого року, за даними Salesforce.

Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.

Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині. 

У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.