Уночі Ізраїль масовано атакував Іран: що відомо
Джерело: CNN
Протягом ночі 26 жовтня Ізраїль масовано атакував Іран. Ціллю стали військові об’єкти.
Обстріл Ірану завершився вранці. У ЦАХАЛі заявили, що нічна атака – відповідь на обстріли Ізраїля, які Іран скоїв у квітні та жовтні цього року.
За даними ізраїльських військових, вони завдали ударів по об’єктах, де виготовляють ракети, якими Іран атакував Ізраїль. Також ціллю стали іранські системи ППО, аби ізраїльські літаки могли безперешкодна атакувати військові об’єкти Ірану.
“Армія оборони Ізраїля завдала точних та цілеспрямованих ударів по військових цілях у низці районів Ірану. Наші літаки благополучно повернулись додому”, – повідомили у ЦАХАЛі.
В Ірані заявили, що під атакою опинились військові об’єкти у трьох провінціях – Тегерані, Іламі та Хезестані. При цьому Іран запевняє, що його ППО спрацювала успішно і завдані атакою збитки – мінімальні.
Ізраїльські посадовці заявили, що рішення про атаку уночі 26 жовтня ухвалили після кількох тижнів обговорень.
ЗМІ повідомляли, що США просили Ізраїль не атакувати енергетичну інфраструктуру Ірану, аби не викликати ще масштабніший конфлікт. Ймовірно, Ізраїль виконав прохання США.
“Це повинно покласти край прямому обміну вогнем між Ізраїлем та Іраном” – заявили в адміністрації США після нічної атаки.
- Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу повідомив адміністрації президента США Джо Байдена про намір завдати удару по військових, а не ядерних чи нафтових об’єктах в Ірані, щоб уникнути ескалації конфлікту.
- Іран терміново активізував дипломатичні зусилля, аби запобігти масштабній атаці Ізраїля, яку той готує у відповідь на масований ракетний обстріл на початку жовтня.
Контррозвідка Служби безпеки затримала у Дніпрі та Краматорську двох агентів ФСБ. Вони розвідували координати для нових серій ракетно-дронових ударів РФ по прифронтових містах.
Верховна Рада підтримала за основу зміни до Бюджетного кодексу, необхідні для реалізації угоди між США та Україною про корисні копалини.
Сільське господарство входить до переліку галузей з найбільшим дефіцитом кадрів. Так, майже 39% аграрних компаній в Україні мають труднощі з пошуком персоналу.
Іноземці та особи без громадянства, які проходять службу у Збройних Силах України або в Державній спеціальній службі транспорту, мають право на отримання статусу учасника бойових дій.
У Росії досі не відповіли, хто представлятиме її на перемовинах з Україною у Туреччині щодо припинення війни.