Уночі РФ атакувала Україну 14 БпЛА: майже всі вдалось збити

Джерело: командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук

У ніч на 29 травня російські окупаційні війська випустили по Україні 14 ударних безпілотників. Більшість з них вдалось збити.

Всі “шахеди” ворог запустив з одного напрямку – Приморсько-Ахтарсьа (РФ).

У результаті повітряного бою, збити вдалось 13 з 14 БпЛА. Збивали ворожі дрони над Миколаївщиною, Кіровоградщиною та Рівненщиною.

До відбиття повітряного нападу противника залучались винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил, мобільні вогневі групи Сил оборони України та підрозділи радіоелектронної боротьби.

  • Російський завод “Алабуга” готується виробляти 6000 ударних безпілотників типу Shahed щороку, відповідно до укладеної угоди. На початку квітня підприємство вже випередило свій виробничий графік, поставивши 4500 дронів. Угоду про будівництво заводу укладено ще наприкінці 2022 року російськими бізнесменами в Ірані.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.