Уночі РФ випустила по Україні понад 60 БпЛА та близько 90 ракет – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський

Під час масованої атаки по Україні вночі 22 березня російські військові застосували понад 60 ударних безпілотників та близько 90 ракет різних типів.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що в окупантів були чіткі цілі – енергосистема України (електростанції та лінії постачання енергії, гребля ГЕС) та звичайні житлові будинки і навіть тролейбус.

У містах, де були влучання ворожих ракет та БпЛА, працюють необхідні фахівці.

“Триває відновлення постачання електрики. Харків та область, Запоріжжя, Сумщина, Полтавщина, Дніпропетровщина, Одещина, Хмельницький та область, Вінниччина, Франківщина – всюди, де це потрібно, від ночі тривають відновлювальні роботи”, – повідомив президент.

Зеленський вкотре наголосив, що для захисту від російських БпЛА та ракет Україні потрібно більше систем ППО.

“У російських ракет немає затримок, як у пакетів допомоги нашій державі. (…) Партнери точно знають, що необхідно. Точно можуть підтримати. Потрібні ці рішення. Життя має бути захищене від цих нелюдей з Москви”, – резюмував глава держави.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.