Уряд Естонії погодив закупівлю боєприпасів на суму у понад 1,2 млрд євро

Джерело: пресслужба Міноборони Естонії

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур затвердив план розвитку військового відомства на 2024-2027 роки, який, окрім формування сил та засобів, передбачено створення медичного центру.

Зауважується, що новий план розвитку Міністерства оборони орієнтований на “створення інфраструктури, необхідної підтримки військового потенціалу”.

Зокрема, планується придбання ракетного комплексу середньої дальності для розвитку можливостей протиповітряної оборони, ракети класу “повітря-повітря”, також розпочнеться механізація маневрених частин, продовжиться збільшення запасів боєприпасів, розпочате урядом у 2022 році. Так, протягом найближчих чотирьох років буде закуплено боєприпаси на загальну суму понад 1,2 млрд євро.

Планування є ключовим завданням національної оборони. Повномасштабна війна Росії проти України чітко показує, в які можливості нам потрібно інвестувати. Доведення витрат на національну оборону до 3% ВВП дозволяє нам це зробити. У плані розвитку ми поставили своїм пріоритетом якнайшвидше створення необхідних спроможностей, – зазначив Певкур.

Окрім реконструкції злітно-посадкової смуги, на авіабазі Емарі розпочнеться будівництво додаткових казарм, зведуть нові склади боєприпасів. План також передбачає реконструкцію військово-морської бази Піккер та виділення коштів на проєктування індустріального парку боєприпасів.

У відомстві пояснили, що план розвитку Міністерства оборони на 2024-2027 роки базується на десятирічному Плані розвитку національної оборони до 2031 року та забезпечує досягнення цілей, визначених у Плані розвитку національної оборони. Поставлені цілі ґрунтуються на військових порадах командувача силами оборони та цілях стосовно можливостей сил НАТО.

Зауважимо, 10 липня союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.