У НАТО узгодили регіональні плани захисту від нападу Росії – Reuters

Джерело: Reuters

10 липня, за день до саміту у Вільнюсі, союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.

Протягом десятиліть у НАТО не бачили потреби у широкомасштабних оборонних планах, оскільки Альянс вважав, що пострадянська Росія більше не становить загрози.

Одначе, з огляду на найкривавішу війну в Європі з 1945 року, тепер Альянс попереджає, що необхідно розробити все планування задовго до того, як може спалахнути конфлікт із таким ворогом, як Москва.

Лідери НАТО зустрічаються у Вільнюсі 11-12 липня на саміті, на якому планується обговорити членство Швеції та запрошення України до Альянсу.

НАТО також дасть країнам вказівки країнам щодо того, як оновити свої сили та матеріально-технічне забезпечення.

Необхідність фінансування цієї фундаментальної зміни є однією з причин, чому лідери мають намір підвищити цільовий показник військових витрат Альянсу у Вільнюсі, зробивши нинішню ціль у 2% ВВП – мінімальною вимогою.

Офіційні особи НАТО підрахували, що на повну реалізацію планів знадобиться кілька років, хоча вони наголошують, що за потреби Альянс може негайно розпочати бій.

Зауважимо, ще у червні міністри оборони країн-членів НАТО не змогли погодити нові оборонні плани щодо того, як Альянс відповість у випадку атаки РФ.

За словами високопоставленого дипломата, вето наклала Туреччина. На умовах анонімності дипломат розповів, що Анкара виявилася незадоволеною документом через “географічні розбіжності” – зокрема ті, що стосуються Кіпру.

Північна частина острова з 1974 року називає себе “Турецькою Республікою Північного Кіпру”, проте її не визнає як незалежну державу жодна країна, крім Туреччини.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.

Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співробітництво, який посилить кібербезпеку України.

У США затримали та арештували 17-річну Девонту Лінч, яка наприкінці листопада разом зі спільником підійшли до агента ФБР і, погрожуючи йому пістолетом, викрали автівку. 

У вівторок, 5 грудня, Вікіпедія опублікувала 25 найпопулярніших сторінок 2023 року, які відображають інтерес світу до інновацій у сфері штучного інтелекту та людей, які померли цього року.