Кулеба провів «продуктивну» розмову з Блінкеном напередодні саміту НАТО: деталі

Джерело: Дмитро Кулеба/Twitter

9 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном напередодні саміту НАТО у Вільнюсі.

Рішення саміту мають бути виграшними для всіх, тож триває робота над цим, запевнив глава МЗС.

У мене була продуктивна розмова з Блінкеном попереду Вільнюса. Залишилось 48 годин, і ми працюємо над тим, щоб його (саміту НАТО – ред.) остаточні рішення були виграшними для всіх: України, НАТО та глобальної безпеки, – зазначив міністр.

Глава відомства також висловив вдячність США за ще один новаторський оборонний пакет, який містить такі необхідні боєприпаси.

Раніше Дмитро Кулеба повідомив, що під час важливих візитів президента Володимира Зеленського до Софії, Праги, Братислави та Стамбула відбулося обговорення низки питань — зброя, членство в ЄС, вступ до НАТО та торгівля. Він наголосив, що декілька важливих для України та НАТО рішень вже погоджені.

Одначе, 9 липня президент США Джо Байден зауважив, що Україна поки не готова до повноцінного членства в НАТО. Проте, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.