Вперше в історії: Україна може мати більше бойових танків, ніж Росія

Джерело:  Bloomberg

Згідно з новими даними, Україна вперше може мати більше бойових танків, ніж Росія.

Компіляція даних з різних джерел свідчить про те, що Україна наразі має приблизно 1500 активних танків у порівнянні з приблизно 1400 у Росії, повідомляє.

Росія почала війну, маючи в наявності 3417 танків. Водночас Україна мала 987, згідно з даними The Military Balance за 2023 рік, щорічного звіту Міжнародного інституту стратегічних досліджень, який розглядає запаси військової техніки.

У той час як український танковий парк продовжує зростати, російський сильно виснажений.

За даними, опублікованими Кільським інститутом світової економіки, з початку повномасштабної війни минулого року Україна отримала 471 додатковий танк, і ще 286 ще мають надійти.

З 24 лютого 2022 року Україна втратила 558 танків і захопила 546, свідчать дані відкритого видання. Росія тим часом втратила 2091 танк у війні.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.