Генсек НАТО підтримав можливість вступу України до Альянсу без ПДЧ

Джерело: пресконференція напередодні саміту НАТО
10 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що країни Альянсу підтримають можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства, наразі тривають переговори.
Відтак, ймовірним є запрошення після узгодження відповідних умов членства України. Столтенберг наголосив, що місце майбутньої України, безумовно, в НАТО.
Країни-члени розглянуть прагнення України стати членом НАТО… Я очікую, що ми узгодимо просування навіть без аспектів ПДЧ.
За його словами, зараз союзники збільшать підтримку України, аби “наблизити країну до НАТО”. Зокрема союзники узгодять багаторічний пакет підтримки та систему переходу ЗСУ до стандартів НАТО.
Планується, що українське військо приведуть у повну взаємосумісність з військами країн-членів НАТО.
Окрім цього, союзники посилять підтримку в розмінуванні, пально-мастильними матеріалами, медобладнанням, посилять політичні зв’язки. Столтенберг додав, що президент Зеленський приєднається до лідерів “на інавгураційній зустрічі нової Ради Україна-НАТО”.
Раніше стало відомо, що країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що під час важливих візитів президента Володимира Зеленського до Софії, Праги, Братислави та Стамбула відбулося обговорення низки питань – зброя, членство в ЄС, вступ до НАТО та торгівля.
Як повідомляли #Букви, Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
- 9 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном напередодні саміту НАТО у Вільнюсі.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.