Генсек НАТО підтримав можливість вступу України до Альянсу без ПДЧ

Джерело: пресконференція напередодні саміту НАТО

10 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що країни Альянсу підтримають можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства, наразі тривають переговори.

Відтак, ймовірним є запрошення після узгодження відповідних умов членства України. Столтенберг наголосив, що місце майбутньої України, безумовно, в НАТО.

Країни-члени розглянуть прагнення України стати членом НАТО… Я очікую, що ми узгодимо просування навіть без аспектів ПДЧ.

За його словами, зараз союзники збільшать підтримку України, аби “наблизити країну до НАТО”. Зокрема союзники узгодять багаторічний пакет підтримки та систему переходу ЗСУ до стандартів НАТО.

Планується, що українське військо приведуть у повну взаємосумісність з військами країн-членів НАТО.

Окрім цього, союзники посилять підтримку в розмінуванні, пально-мастильними матеріалами, медобладнанням, посилять політичні зв’язки. Столтенберг додав, що президент Зеленський приєднається до лідерів “на інавгураційній зустрічі нової Ради Україна-НАТО”.

Раніше стало відомо, що країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що під час важливих візитів президента Володимира Зеленського до Софії, Праги, Братислави та Стамбула відбулося обговорення низки питань – зброя, членство в ЄС, вступ до НАТО та торгівля.

Як повідомляли #Букви, Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.